Lääne-Saare vald sai valitsuselt heakskiidu (7)

Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemisprotsessi pikk toppamine lõppes eile, kui valitsus kinnitas Lääne-Saare valla loomise. Järgmise aasta esimesest päevast peaks seega Saaremaa suuruselt teises omavalitsuses Kuressaare linna järel olema 7200 elanikku.

Esialgu taheti ühendvallale nimeks panna Saaremaa vald, kuid selle vastu olid Saaremaa omavalitsuste liit ja valitsuse sotsiaaldemokraatidest ministrid. Jõudmaks veel sel aastal erakorralisi valimisi korraldada, palusid kolme valla juhid panna ühendvallale nimeks Lääne-Saare vald.

Lääne-Saare valla moodustamisel eraldab valitsus ühendvallale ühinemistoetuseks umbes 535 000 eurot.

Ühendvallas on kokku 114 küla, neli alevikku, kolm kooli ja kolm lasteaeda. Uue valla pindala on 807 km².

Kaarma, Kärla ja Lümanda vald on leidnud, et üheskoos moodustavad nad tugevama, võimekama, mõjukama ja jätkusuutlikuma omavalitsusüksuse. “Tunnustan seda, et need omavalitsused on esile seadnud piirkonna arengu, ja jään ootama Saaremaa omavalitsuste edasiste ühinemisläbirääkimiste tulemusi,” ütles siseminister Hanno Pevkur.

Pärast Lääne-Saare valla loomist on Saare maakonnas üks linn ja 13 valda.

Järgmisena peaks maavanem Kaido Kaasik kuulutama välja erakorralised valimised, mis tõenäoliselt toimuvad detsembris. Esimeseks võimaluseks oleks 30.november.

Print Friendly, PDF & Email