Endine linnaarhitekt Hannes Koppel suundus poliitikasse (40)

UUED TULIJAD: Nii Hannes Koppel kui ka Helle Kahm on Kuressaare poliitikas üsna uued tegijad. Foto: Raul Vinni

UUED TULIJAD: Nii Hannes Koppel kui ka Helle Kahm on Kuressaare poliitikas üsna uued tegijad. Foto: Raul Vinni

Endine Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel tundis tungi ühiskondlikus elus kaasa rääkida ja maandus paljudele ootamatult Reformierakonna kohaliku organisatsiooni juhi kohal.

“Läksin ise ennast erakonda pakkuma,” ütles märtsikuust Reformierakonda kuuluv Hannes Koppel, põhjendades seda vajadusega kohalikus elus kaasa rääkida. Mingeid muid kodanikeühendusi oma ühiskondliku väljendusvajaduse rahuldamiseks Kuressaares tänapäeval kahjuks ei ole, tõdes Koppel.

Reformierakonna kasuks otsustas ta seetõttu, et töötas linnavalitsuses siis, kui see erakond võimul oli. “Nägin, kuidas see kõik töötas,” märkis Koppel, viidates, et asjad toimisid, kõik said kõigiga räägitud. Ametnikuna polnud tal aga oma sõnul mingit sisemist tungi kuskile kuuluda.

Nüüd on asjad muutunud. See oli ka üks põhjus, miks Hannes Koppel sotside ja IRL-i koalitsiooni moodustamise järel linnavalitsusest lahkus. “See, mis aasta alguses toimuma hakkas, oli ikka hämmastav,” tõdes Koppel, kes on oma lahkumise tagamaid Saarte Hääles varemgi valgustanud.

“Mis poliitika see siin Saaremaal ikka on,” arvas Koppel, et kõigi eesmärk on ikka üks – arendada linna parimal moel. Reformierakonna kohta ütles Koppel, et tema arvates ajab see erakond vähem demagoogiat kui mõni teine.
Vähemalt tundub talle nii. Samas lisas ta, et eks kõrvalseisjale paistavad asjad jälle teisiti.

Hannes Koppel, kellele linnavalitsus pole seni asemikku leidnud, vahetas ametnikutöö erasektoris arhitektina tegutsemise vastu. Just see tingis tema sõnul ka selle, et kohe ta Reformierakonna Kuressaare osakonnas väga aktiivselt kaasa ei löönud. Tahtis esmalt oma tööasjad joonde saada.

Koppel võtab siinse rakukese juhtohjad üle ajal, mil Reformierakond on esimest korda Kuressaares opositsioonis. “Eks seda näitavad valimised,” vastas Koppel küsimusele, kas eesmärgiks on uuesti võimule tulla.

Koppel nentis, et kava võimule saamise puhuks peab olemas olema. Üldjoontes tähendab see seda, et valitsusse minekul ei tekiks mingit tõrget. “Et ei oleks seda retoorikat, kuidas vajatakse sadat päeva, tuleb kaardistada jmt,” märkis ta. Samas tõdes, et tegelikult on erakondade pingid Kuressaares lühikesed. Selliseid inimesi, kes oleksid tõesti nõus linnavalitsuses töötama, ei ole palju. “Ma julgen väita, et meil (Reformierakonnas – toim) on see pink veel isegi pikk,” arvas ta.

Koppel jälgib oma sõnul huviga, mis saab praeguse linnavalitsuse plaanist Saaremaa ühendada. Samas ei näe ta mõtet n-ö ühisosa otsimisel, vaid ütleb, et Saaremaa ongi ühisosa. Pigem tuleks kohe hakata ühinemisega konkreetsemalt tegelema.


Uus juhatus

Lisaks sellele, et Reformierakond sai Mati Mäetalu asemel Kuressaares uue juhi, vahetus ka suur osa juhatuse liikmetest. Uude juhatusse kuuluvad lisaks Hannes Koppelile Urve Tiidus, Jaanus Tamkivi, Ivo Uustulnd, Kalle Laanet, Ly Kallas, Helle Kahm, Toivo Alt ja Anton Teras.

Juhatuse eelmisest koosseisust ei pääsenud enam n-ö püünele Erik Keerberg, Anu Vares, Kaarel Väer ja üllatuslikult ka Saaremaa piirkonna endine juht Jüri Kuusk.

Kuressaare piirkonna endine juht ja linnapea Mati Mäetalu ei kandideerinud.

Print Friendly, PDF & Email