Maskides sissetungis juba neli kahtlustatavat (17)

Kuressaares ühte Ristiku tänava majja tungimises ja seal akende ning televiisori lõhkumises ja samuti auto peatamise katses Aia tänaval on praegu kahtlustus esitatud neljale noormehele.

Neist kolm on Lääne ringkonnaprokuratuuri taotlusel eeluurimise ajaks kohtu poolt vahistatud. Neljas noormees on kahtlustatavad kinni peetud ja prokuröril on kavas taotleda ka tema vahistamist, ütles prokuratuuri pressiesindaja Annely Erm.

Seda, kas Kuressaares toimunuga on seotud veel rohkem inimesi, Erm uurimise huvides ei avalikustanud. “Kui selgub, et on alust veel kellelegi kahtlustus esitada, siis seda ka tehakse,” kinnitas ta.

Omavolilise sissetungi eest, kui see on toime pandud grupis ja nägu varjates, saab kohus süüdimõistmisel määrata rahalise karistuse või kuni kaheaastase vangistuse.

Omakohtuni viinud sündmused algasid eelmisel päeval, kui Kuressaares Niidu tänaval tungiti omavaheliste arvete klaarimiseks kallale 40-aastasele mehele ja tekitati talle peksmisega tervisekahjustusi.

24. augustil otsustasid eelmise päeva kakluses mitte osalenud seitse noormeest, vanuses 19–22 aastat, kannatanu eest asjaosalistele kätte maksta.

Sündmuste ajendiks olnud peksmise eeluurimine käib, kahtlustust kellelegi veel esitatud ei ole, täiendas Annely Erm.

Print Friendly, PDF & Email