Lõhkekehadest antakse teada üha aktiivsemalt (1)

Foto: Irina Mägi

Sel nädalal toimub Karujärvel demineerijate sukeldumislaager, kus tehakse sukeldumisharjutusi, reageeritakse väljakutsetele ja tegeletakse ka nende pommidega, mis on õppuse käigus avastatud.

Lääne-Eesti pommigrupi juhataja Janek Sõnum (fotol) ütles Saarte Häälele, et kolme päeva jooksul on demineerijad saanud väljakutseid kõikjalt Saaremaalt. “Iga päev tuleb neid, demineerijad on kogu aeg tegevuses.

Väljakutseid on tulnud kõikjalt, aga peamine tegevus toimub ikkagi Sõrves,” lisas Sõnum.

Saaremaale kogemusi saama tulnud Rootsi demineerijad on Sõnumi hinnangul rahul: “Kui nad siia praktikale tulevad, siis nad tahavadki aktiivselt tegutseda.”

Janek Sõnum selgitas, et Saaremaal harjutavad rootslased ei tööta Rootsis demineerijatena, vaid neid valmistatakse ette välismissioonide jaoks. Eestis on neil oluliselt rohkem võimalusi praktikat saada kui Rootsis, märkis Sõnum.

Lääne-Eesti pommigrupi juhi sõnul on neil aastate lõikes tööd juurde tulnud. “Praegu tuleb pigem isegi rohkem lõhkekehi välja, sest inimeste teadlikkus on tõusnud ning julgetakse ohust rohkem teada anda.” Sõnum kinnitas, et siiani on neil kõigi selle nädala jooksul Saaremaal saadud väljakutsete puhul tulnud kahjutuks teha päris lõhkekeha.

Järvest siiani leitud pommid Karujärve ranna külastajatele otseseks ohuks ei olnud, nentis Sõnum, kuid lisas, et kindlasti ei tohiks uljaspead neid järvest ise otsima ja katsuma minna.

Print Friendly, PDF & Email