Leivaküpsetajad, tainast sõtkuma!

Septembri teisel nädalal Kuressaares toimuval Saaremaa toidufestivalil valitakse koostöös Saarte Häälega välja ka parim koduleib.

Teadupoolest on kodus ise leivaküpsetamine viimastel aastatel väga popiks saanud ja omaküpsetatud leiba peetakse väärt külakostiks.

Eesootaval leivakonkursil on ka uhked auhinnad: võitnud leiba proovib ka Saare Leib ühe partii toota ja Saaremaa tarbijate ühistu premeerib võitjat 100-eurose kinkekaardiga.

Koduleiva konkursi projektijuht Kerli Rüütel ütles, et konkursil võivad osaleda kõik eraisikud, organisatsioonid ja ühendused. Iga võistleja saab osaleda kahe leivaga ning oodatud on nii traditsioonilised kui ka maitseleivad.

Rüütel lisas, et koduleivakonkursil osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida. Seda saab teha kas e-posti aadressil kerli@saartehaal.ee või telefonil 51 77 980. Leivad tuleks tuua hiljemalt 12. septembril kella 10-ks Saarte Hääle toimetusse Tallinna tn 9. Kes tahab koduleivakonkursil osaleda, kuid ei saa ise leiba linna toimetatud, andku sellest eeltoodud meiliaadressil või telefonil teada, siis aitab Saarte Hääl leivad linna tuua.

Nagu juba märgitud, võib võitjaleib jõuda ka suurema hulga tarbijateni. Nimelt on Saare Leib lubanud, et kui kõik laabub, siis küpsetavad nad ühe partii leiba konkursivõitja retsepti järgi. Saare Leiva juhatuse esimehe Janar Vaima sõnul saab asjast edasi rääkida siis, kui võitja selgunud.

Terve partii küpsetamine sõltub mitmest asjaolust. Näiteks kas võitja ise on üleüldse sellisest võimalusest huvitatud ja milline on retsept. Vaima märkis, et koduleival ja n-ö tööstuse leival on veidi vahet, seega tuleb ehk ka retsepti veidi kohendada.

Print Friendly, PDF & Email