Koolides on rekordiliselt palju uusi noori õpetajaid (9)

SÜG-i UUED ÕPETAJAD: Vasakult Kristi Orgmets (matemaatika), Jaanika Kask (kunst) ja Madli Mikli (abiõpetaja). Foto: Irina Mägi

SÜG-i UUED ÕPETAJAD: Vasakult Kristi Orgmets (matemaatika), Jaanika Kask (kunst) ja Madli Mikli (abiõpetaja). Foto: Irina Mägi

Peagi algaval õppeaastal saavad Saare maakonna haridusasutused juurde pea paarkümmend uut pedagoogi.

“Meie haridusmaastikul on toimumas oluline muutus. Maakonna haridusasutustes hakkab tööle 18 uut inimest ja nad ei tule mitte ainult Kuressaarde,” ütles maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters.

Peetersi sõnul ei tulnud mõne aasta eest maakonna koolidesse õppeaasta alguses mitte ühtki uut õpetajat. “Tänavu on uute pedagoogide hulgas ka neid, kes on äsja lõpetanud kõrgkooli, ja uute õpetajate seas on ka noori mehi,” rõõmustas ta.

Esimeses klassis alustab tänavu kooliteed 313 last, mida on mõnevõrra vähem kui mullu. “Ehkki õpilaste üldarv jätkuvalt väheneb, tundub, et vähenemise tempo on pidurdunud,” märkis Peeters. Isegi väikesel Ruhnu saarel alustab tänavu kooliteed koguni kolm õpilast.

Küsimusele, kas maakonna mõnes koolis on pedagooge praegu ka vajaka, vastas Raivo Peeters, et vähemalt seni pole koolijuhid maavalitsuse poole sellise probleemiga pöördunud.

Peetersi sõnul hakkab ka maakonna koolihoonete renoveerimine lõpule jõudma. “Siin on taas rõõmustav uudis Ruhnust, kus uus vallavanem on koolimaja küsimuse oma südameasjaks võtnud ja tundub, et see habemega probleem saab peagi lahendatud,” rääkis Peeters, lisades, et peagi saab kaasajastatud ka Orissaare koolimaja, mis on maakonnas viimane renoveerimata koolihoone.

Maakonna koolide gümnaasiumiosas asub õppima 219 õpilast.

Peagi Saaremaa ühisgümnaasiumis matemaatikaõpetajana alustav Kristi Orgmets ütles, et kindla otsuse kooli tööle minna tegi ta juba siis, kui läks ülikooli matemaatikat õppima.

“Kui aus olla, siis mõtlesin õpetajaametile juba väikese lapsena,” rääkis ta. “Ka minu ema oli õpetaja, Metsküla algkoolis. Mäletan hästi, kuidas me emaga koos laste töid parandasime.”

Küsimuse peale, kas ta hinges enne õppeaasta algust ka natuke hirmu pesitseb, puhkes Kristi Orgmets naerma. “Mis siin ikka karta,” lausus ta. “Kui kõik on sama, mis minu kooliajal, ja kui midagi hullu meie koolielus ja õpetamises ei juhtu, miks mitte siis olla kogu elu õpetaja.”

SÜG-i uuel huvijuhil Triin Vallsalul on esimesed tööpäevad juba seljataga. “Rahulikku päeva sisseelamiseks pole mulle antudki,” nentis ta, olles teel kooli kümnendike laagrisse.

Lisaks huvijuhiametile saab Triinust ka 5. klassi juhataja. “Klassijuhatamine on mulle küll päris võõras maa, kuid arvan, et tulen toime,” ütles ta. “Põhikool mulle meeldib ja küll me ka lastega omavahel läbi saame.”

Print Friendly, PDF & Email