Hollandlane sattus Kärdla asemel hoopis Kuressaarde (10)

JUHTUB IKKA: Hiiumaa asemel Saaremaale sattunud hollandlanna Jacqueline Vonder (paremal) ei olnud juhtunu üle üleüldse õnnetu. Kuressaare turismiinfo töötajad Liis Teresk (keskel) ja Kristina Mägi (vasakul) aitasid tal juba eile sobivat marsruuti Saaremaaga tutvumiseks paika panna. Foto: Raul Vinni

JUHTUB IKKA: Hiiumaa asemel Saaremaale sattunud hollandlanna Jacqueline Vonder (paremal) ei olnud juhtunu üle üleüldse õnnetu. Kuressaare turismiinfo töötajad Liis Teresk (keskel) ja Kristina Mägi (vasakul) aitasid tal juba eile sobivat marsruuti Saaremaaga tutvumiseks paika panna. Foto: Raul Vinni

Eile hommikul tuli Kuressaare turismiinfokeskusesse Hollandist pärit Jacqueline Vonder, kes oma sõnul tahtnud sõita Kärdlasse, kuid oli Tallinna bussijaamas istunud valesse bussi ja jõudis hoopis Kuressaarde.

Kuna raamatupidajana töötav Vonder on praegu puhkusel, siis valesse sihtkohta sattumine teda eriti ei kurvastanud. Esimesed kahtlused tekkinud Vonderil juba Ristil, kui Haapsalu teeviit näitas otse, aga buss keeras Virtsu poole. Parvlaeval sai kaarti uurinud naisele lõplikult selgeks, et Kärdlasse ta ei jõua. Bussijuhile ta midagi ütlema ei hakanud.

Eile oli tema ainus mure, kus ta Kuressaares ööbida saaks. Vale saare peale sattunud hollandlane leidis Kuressaare infopunkti töötajate abiga peavarju Saaremaa ühisgümnaasiumi hostelis. Siia plaanib ta jääda paariks-kolmeks päevaks. Eile külastas ta juba Kuressaare linnust ning uuris võimalusi rendiauto leidmiseks. Turismiinfo töötajad aitasid tuulikute maalt tulnud külalisel ka maakonna vaatamisväärsusi kaardilt üles leida.

Oma suureks pettumuseks oli ta avastanud, et laevaliini Saaremaa ja Ventspilsi vahel enam ei eksisteeri. “Nüüd lähen koju ilmselt Pärnu kaudu,” arvas ta. Hiiumaa külastamise jätab ta ilmselt teiseks korraks.

Kuigi hollandlannale tegi kogu asi nalja, jääb arusaamatuks, kuidas piletit skaneerinud bussijuht eksitust ei avastanud. Firma GoBus buss Kärdlasse pidi Tallinnast graafiku järgi väljuma kell 8 hommikul. Eesti Buss OÜ buss, millesse Jacqueline Vonder sisenes, ja mis sõitis Kuressaarde, väljus kümme minutit varem.

Kuressaare turismiinfo spetsialist Kristina Mägi soovitas valesse sihtkohta sattunud naisel bussifirmale juhtunu kohta avalduse teha. Ei tema ega turismiinfopunkti juhataja Karmen Paju suutnud sarnast juhtumit, kus inimene satub bussiga vale saare peale, meenutada.

Eesti Buss OÜ kommunikatsioonijuht Gert D. Hankewitz ütles, et firma uurib praegu täpsemalt juhtunu tagamaid – kas tegemist oli inimliku või tehnilise veaga. “Palume reisijalt temale tekitatud ebamugavuste pärast siiralt vabandust,” edastas ta lehe kaudu vabanduse.

“Põhimõtteliselt töötab süsteem selliselt, et skanner registreerib piletil oleva info ja saadab selle piletiterminali, kus kuvatakse info pileti kohta,” selgitas Hankewitz piletite kontrollimise protsessi. “Kahjuks ei saa ma väga detailidesse minna, kuni meie sisejuurdlus pole tõde välja selgitanud,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email