Viia Rohtla: kõik on huvitav, mida saab oma kätega luua (4)

TULGE KLUBISSE: “Kindlasti leiab sügisel ja talvel klubis tegevust nii noor kui ka vana,” kutsub Eikla klubi juhataja Viia Rohtla kõiki klubi külastama. Foto: erakogu

TULGE KLUBISSE: “Kindlasti leiab sügisel ja talvel klubis tegevust nii noor kui ka vana,” kutsub Eikla klubi juhataja Viia Rohtla kõiki klubi külastama. Foto: erakogu

Eelmises Kaarma Elus tutvustasime Aste klubi uut juhatajat, seekord on lugejate ees Eikla klubi perenaine Viia Rohtla, kes asus klubijuhatajana tööle 1. augustist.

Millest tekkis soov Eikla klubi tööd juhtima tulla?

Kui öelda, et hüppasin vette tundmatus kohas, siis päris nii see ei ole. Eikla on olnud minu kodu juba 28 aastat. Praegu ma küll Eiklas ei ela, aga koht on jäänud mulle südamelähedaseks, seal elab ka palju minu tuttavaid ja sõpru. Kui uus klubihoone hakkas juba valmis saama, siis otsustasingi, et miks mitte proovida. See oli nagu väljakutse minule, et kas saan hakkama.

Millised on teie senised kogemused kultuuriürituste ja nende korraldamisega?

Olen töötanud mitu aastat Marati kaupluses vanemmüüjana. Tundsin aga, et tahaks midagi loomingulisemat teha, ennast proovile panna. Olen hea suhtleja ja organiseerija, eelnevad töökogemused on neid oskusi ka tublisti arendanud.

Millised on teie oma hobid ja huvialad, kas on oodata midagi nendega seotut ka Eikla klubisse?

Mulle endale pakub huvi kõik, mida saab oma kätega luua ja teha. Praegu õpin ma Kuressaare ametikoolis keraamikat. See on kultuuritööst küll väheke erinev, aga ometigi loov tegevus.

Millistest kultuuriüritustest teie meelest praegu kõige suurem puudus on?

Kõigepealt peab rahvaga kokku saama ja arutama, kes mida teha tahaks, et siis ühiselt otsustada, mis ringid võiksid tegutsema hakata. Ei ole nii, et mina ütlen, et tööle hakkab see ja see ring. Just koostöös sünnivad head ideed.

Ees on sügis ja pime talveaeg. Milliste ettevõtmistega Eikla klubi oma piirkonda “valgustama” hakkab, et pime aeg heledam saaks?

Eiklas on väga tublid käsitöötegijad. Naised teevad nii peent näputööd, et võtab lausa ahhetama. Käsitööring jääb kindlasti edasi toimetama ja kui kellelgi on soov saviga tegeleda, korraldame ka selle ära.

Väiksematele lastele tahaks luua mängunurga, et emad saaksid siis teha käsitööd või võtta osa mõne teise ringi tegevusest. Tihti on ju nii, et läheks küll kuskile, aga pole last kellegi hoolde jätta.

Näitering tegutseb samuti. Kuid pole ju mõtet ainult endale teha. Võiks ikka ka väljapoole Eiklat oma lavalugudega minna.

Nüüd on juba august kohe-kohe läbi saamas ja üritusi oli suvel ikka väga palju. Kui kellelgi on igav või ta ei leia endale rakendust, siis on see küll ainult inimese oma viga. Aga klubi on avatud ja kõik võivad alati tulla koroonat või lauatennist mängima, ajalehti lugema või raamatukokku raamatut laenutama.

Loodan, et Eikla klubi tühjaks ei jää. Kindlasti leiab sügisel ja talvel klubis tegevust nii noor kui ka vana. Tuleb lihtsalt kodust välja tulla ja juba ongi pool võitu käes!

Ilme Õunapuu

Print Friendly, PDF & Email