Staadion avati tormis ja tuules

TAEVAS VEEL SELGE: Staadioni avamise jooks kulges veel päikese paistel, hiljem avanenud taevaluugid peletasid aga suure osa publikust minema. Foto: Raul Vinni

TAEVAS VEEL SELGE: Staadioni avamise jooks kulges veel päikese paistel, hiljem avanenud taevaluugid peletasid aga suure osa publikust minema. Foto: Raul Vinni

Kokku kaks miljonit eurot maksma läinud Kuressaare linnastaadion avati laupäeval kergejõustikuvõistlusega Saaremaa Gala 2014, kus tihedas vihmasajus ja tormituules pidasid ägeda jooksuduelli maha Rasmus Mägi ja Marek Niit. Niit kaotas napilt.

“Rasmusele kaotada ei ole häbiasi,” tunnistas 400 m jooksu Eesti rekordimees Marek Niit, lisades, et Mägi oli selles jooksus ka ainuke motivaator. “Rasmus on praegu ikka maailmatasemel vormis. Oleks ma ka vormis olnud, oleksin paar kümnendikku kindlasti kiiremini jooksnud. Siin jooksis kaks erinevat meest.”

400 meetri jooks oli Saaremaa Gala 2014 peaala. Zürichis kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel 400 m tõkkejooksus hõbemedali võitnud Rasmus Mägi jooksis Kuressaares välja aja 46,50, Marek Niidu aeg oli 46,60.
Niit tunnistas, et pärast tiitlivõistlusi on raske end kokku võtta. “Tänases jooksus pidin oma kohta hoidma ja vaatama, kuidas ma tõkkejooksumehele ära saan panna,” rääkis ta.

Niidu sõnul jookseb tõkkejooksja rütmi peale ja tal on 400 meetris rohkem enesekontrolli. “Mina lähen nii, nagu tuleb,” tõdes ta. “See on ka see, mis minul just puudu jääb, sest jooksen kiiruse pealt. Täna nii joosta ei tahtnud ja püüdsin ka taktikat teha, enam-vähem tuli ka välja, aga lõpus oli tuul väike üllatus.”

Kultuuriminister Urve Tiiduse sõnul alustas kultuuriministeerium koostöös kohalike omavalitsustega juba tosin aastat tagasi investeerimist sporditaristu loomisesse nii, et igas maakonnas oleks spordisaal, ujula ja staadion.
“Kuressaare staadion on üks samm lähemale eesmärgile, et igas maakonnas oleks korralik esindusstaadion,” ütles Tiidus.

Kultuuriministri hinnangul on Kuressaare staadion hea auraga sportimiskoht. Tiidus innustas kõiki inimesi rohkem sportima ja kasutama võimalusi, mis on selleks üle Eesti loodud. “Usun, et uuest Kuressaare staadionist saab ka harrastussportlastele mõnus trennitegemise koht,” lisas ta.

Kuressaare staadioni renoveerimist alustati 2013. aastal ja selle maksumuseks kujunes 2,1 miljonit eurot. Tegu on jalgpalliklubi FC Kuressaare kodustaadioniga, kuhu mahub 2000 pealtvaatajat.

Staadioni rekonstrueerimist alustati juunis 2013 ja lõpetati juulis 2014. Ehitaja oli Lemminkäinen Eesti AS, omanikujärelevalvet tegi Infragate Eesti AS.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa sõnul rahastati projekti Euroopa regionaalarengu fondist summaga 1 734 478 eurot, linn lisas omafinantseeringuna 396 188 eurot.

Print Friendly, PDF & Email