Ruhnu põhikool jätkab renoveeritud kiriklas

Enne taasiseseisvumispäeva arutasid Ruhnu uus vallavanem Jaan Urvet ja haridusministeeriumi esindajad Ruhnu koolihoone küsimust. Suure tõenäosusega jätkab Ruhnu kool renoveeritud pastoraadihoones.

Jaan Urvet ütles, et tema esimene kohtumine haridusministriga leidis aset juba nädal tagasi Paide arvamusfestivalil ja mõttevahetus Ruhnu koolimaja küsimuses jätkus selle nädala alguses.

“Meie praegune tegevuskava on järgmine: juba lähiajal alustame läbirääkimisi EELK konsistooriumiga, et lahendada kohaliku koguduse pastoraadihoone, kus Ruhnu kool tegutseb, omandiküsimus,” selgitas vallavanem.

“Seejärel hakkame tegelema Ruhnu kooli ruumiprogrammi planeerimisega, mis omakorda võimaldaks meil taotleda rahandusministeeriumilt vahendeid selle projekti elluviimiseks. Samas täpsustame seni riigieelarvest juba eraldatud toetuse kasutamise sihtotstarvet.”

Ligi kümme aastat tagasi andis valitsus Ruhnu uue koolimaja ehitamiseks praeguses vääringus umbes 384 000 eurot. 2008. aastal valmis esimene eskiisprojekt, mis kujutas kooli Ruhnu talu meenutava hoonetekompleksina. Kuna projekti elluviimine erinevatel põhjustel venis, on valitsuse eraldatud raha tänaseni kasutamata.

12. augustist Ruhnu uus vallavanem Jaan Urvet on ajakirjanduses välja öelnud, et sedavõrd suurejoonelise projekti elluviimine käib väikesele vallale üle jõu. “Ruhnu ei kannata sellist kolossi välja, peale ehituskulude on ju ka halduskulud,” tõdes ta Maalehele antud usutluses.

Vallavanem lisas, et parem lahendus oleks kokkulepe kirikuga ja muinsuskaitse all oleva hoone kordategemine. “Ruhnu lapsed peavad saama õppimiseks nüüdisaegsed tingimused,” kinnitas Urvet.

Pastoraadihoone, kus Ruhnu põhikool on juba aastaid tegutsenud, kuulub EELK Ruhnu Püha Magdaleena kogudusele. Kehtiv rendileping lubab koolil kiriklas toimetada 10 aastat. Jaan Urvet ütles, et vald hakkab kogudusega läbirääkimisi pidama, et rendilepingut pikendada. “Kuid välistatud ei ole ka teised võimalused, näiteks see, et vald ostab hoone ära,” lisas ta. “Kogudus ei kasuta seda hoonet aktiivselt. Kuna kirikukool tegutses selles hoones juba selle valmimisest alates, 1875. aastal, siis tuleks tulevikus Ruhnu kooli kindlasti luua ka kirikla ja kohaliku koguduse ajalugu kajastav ekspositsioon.”

Print Friendly, PDF & Email