Linnapea ühineb Uhhuduuriga (16)

Kuressaare linnapea Hannes Hanso sõidab kuuks ajaks Aafrikasse, et liituda ränduritest sõpruskonnaga, kes juulist saadik mööda Musta mandrit pedaalivad.

“Poisid on praegu sõitnud juba läbi Etioopia, Keenia ja Tansaania,” loetles Hanso, kes täna hommikul alustab koos Mart Kuusega lendu Etioopia pealinna Dar-Es-Salami.

“Kohapeal uurime välja, kus nad parasjagu on, üritame Lõuna-Tansaanias kokku saada ja koos edasi sõita,” ütles Hanso, kes võttis välja kogu oma puhkuse ja kavatseb selle veeta jalgrattasadulas.

Pärast Tansaania läbimist ootavad rattureid ees Sambia, Botswana ja Namiibia, mis Hanso hinnangul on Aafrika mõistes turvalised riigid.

“Idee on jõuda välja Atlandi rannikule Aafrika lõunaosas,” märkis Hanso. Ise ta seda marsruuti lõpuni ei sõida – kokku 6500 kilomeetri pikkusest reisist teeb Hanso kaasa umbes kolmandiku –, vaid naaseb septembri lõpus-oktoobri esimestel päevadel kodumaale.

Hannes Hanso teada on Aafrika teed üldjoontes head – siledad ja asfaltkattega. Reisi lõpus sõidavad eestlased ka läbi Kalahari kõrbe.

Kodustega kavatsevad mehed ühendust pidada interneti abil ja saata SMS-e. Huvilised saavad end rändurite tegemistega kursis hoida Uhhuduuri blogi ja Facebooki-lehe kaudu.

Reisist valmivad ETV-s näidatav kümneosaline saatesari ja raamat.

Print Friendly, PDF & Email