Taiwani suursaadik tegi Aste lasteaiale kingituse

KINGITUS TUBLIDELE LAULJATELE: Suursaadik Gary Ko ja tema abikaasa Serena arvates oli Liis Palu ja Melania Mägi väike kontsert vahva ja südantliigutav. Foto: Raul Vinni

KINGITUS TUBLIDELE LAULJATELE: Suursaadik Gary Ko ja tema abikaasa Serena arvates oli Liis Palu ja Melania Mägi väike kontsert vahva ja südantliigutav. Foto: Raul Vinni

Saaremaad külastav Taiwani suursaadik Gary Ko koos abikaasa Serena Koga kinkisid Aste lasteaiale 500 eurot.

“Kuna toetame oma missiooniga lapsi, siis on meie suur soov ka siinset lasteaeda aidata,” ütles eile koos riigikogu liikme Kalle Laaneti ja Kaarma vallavanema Andres Tinnoga Astet külastanud Gary Ko.

“Siinne keskkond tundub laste kasvamiseks suurepärane paik – lapsed paistavad siin õnnelikud,” arvas suursaadik, lisades naljaga pooleks: “Meil on üks lapselaps – võib-olla peaks ta siia tooma?”

Lasteaia direktori Maarika Ellermaa sõnul ostetakse kingitud raha eest uus mänguvahend ehk juba sel sügisel.

Tänavu lasteaia lõpetanud ja sügisel 1. klassi minevad tüdrukud Melania Mägi ja Liis Palu ning neid klaveril saatnud Maarika Ellermaa andsid külalistele väikese kontserdi, esitades laule küll kodumaast, küll suhkru- ja moosisaiast mampsi kapis.

“Need laulud puudutasid mu südant,” kiitis suursaadik Gary Ko tüdrukute esinemist. Mõlemad lauljad said Taiwani külalistelt ka väikese kingituse.

Riigikogu Taiwani toetusrühma kuuluva Kalle Laaneti sõnul saabusid külalised Taiwanist Saaremaale kultuurivahetuse raames, mis tõi Saaremaale lõvitantsuteatri trupi.

“Kuna kõik külalised käivad tavaliselt Kuressaares asutustes, Kaarma on aga mu koduvald, leidsime koos vallavanem Andres Tinnoga, et just Aste lasteaed võiks olla see koht, mida Taiwani suursaadik võiks külastada,” rääkis külalisi nende Saaremaa reisil saatev Laanet.

Print Friendly, PDF & Email