Maalinna öölaulupeo traditsioon äratati ellu (1)

Foto: Indrek Teppan

Teisipäeva õhtul Kaarma kirikus ja maalinnal toimunud Kaarma 13. öölaulupidu tõi kohale ligi viissada inimest.

“Öölaulupidu – see on selline lihtne rahvapidu,” mõtiskles Kaarma öölaulupeo traditsiooni looja ja esimesed viis aastat seda vedanud projektijuht Lea Kuldsepp, kelle sõnul ei pea selleks ürituseks tohutult ettevalmistusi tegema, vaid sa lihtsalt tuled ja oled. “Ma arvan, et kui üks öölaulupidu algab Tiit Kösteri taktikepi all, kes on Saaremaa staažikamaid ja nimekamaid dirigente, annab juba see kõigele erilise vungi,” lisas ta.

Rahvas laulis toredasti kaasa Ain Varese kujundatud laulikutest. Öölaulupeo repertuaar koostati koos dirigent Ester Soega. Sai kuulda ja kaasa laulda mitmeid populaarseid ja südamlikke laule nagu “Ta lendab mesipuu poole”, “Põhjamaa”, “Ärkamise aeg” jpt.

Kokku oli vabatahtlikult tulnud 150 koorilauljat 13 koorist üle maakonna. Ka tantsulava oli kogu aeg tantsijaid täis. Kaarma tantsijad loitsisid imeilusasti lõkke põlema ja kogu õhtu kulminatsiooniks oli ilutulestik Tõnis Mäe laulu “Koit” saatel.

Pidulisi soosis ka ilm, vihma ei sadanud. “Kuid ega ma sellepärast muretsenudki, sest laulupeod toimuvad igasuguse ilmaga,” tähendas Lea Kuldsepp.

Öölaulupidu algas tõeliselt kauni ja meeldejääva kontserdiga rahvast puupüsti täis Kaarma kirikus, kus esinesid Hanna-Liina Võsa, Lembit Saarsalu saksofonil, Merle Kollom orelil ja Jaak Lutsoja akordionil. Seejärel kõnniti ühises pidulikus rongkäigus maalinnale.

Tervitussõnu laususid vallavanem Andres Tinno ja volikogu esimees Urmas Lehtsalu. Öölaulupeo korraldaja, Kaarma valla arengu sihtasutuse juhatuse liige Pille Mägi ütles, et kuna vallal oli plaanis taaselustada vana traditsioon, et öölaulupidu toimuks Kaarma maalinnal, tuli Lea Kuldsepp appi projekti juhtima.

“Mina jäin üritusega väga rahule ja loodan, et samuti olid rahul kõik need, kes kohal olid,” sõnas Pille Mägi, kinnitades, et Kaarma maalinn on öölaulupeo pidamiseks õige koht. “Ma arvan, et sellist üritust, kus kõigepealt heliseb klassikaline muusika ja hiljem saab koos laulda, nautida rahvatantsu ilu ja veidi ka bändi saatel jalga keerutada, on rahvale vaja,” arutles Mägi. Ta lisas, et kõik, kellel oli võimalus tulla peole rahvariietes, said tasuta sisse. “Meie üritus propageerib kindlasti rahvarõiva kandmist.” Seekord oli rahvariiete kandjaid u 40–50.

Järgmisel aastal toimub öölaulupidu taas 19. augustil ja Kaarma maalinnal.

Print Friendly, PDF & Email