Linnapea süüdistab ministrit läbirääkimiste edasilükkumises (19)

Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnapea Hannes Hanso (fotol) ütleb, et ühinemisläbirääkimistega ei saa alustada, kuna siseminister Hanno Pevkur ei soostunud tulema nende avaüritusele.

Linnavalitsus kavandas ühinemisläbirääkimiste “avapauguks” tänast päeva. Linna kutsele läbirääkimisi alustada on vastanud kõik maakonna omavalitsused, eitavale seisukohale jäid vaid Pöide ja Muhu. Paraku jääb tänane üritus ära.

“Möödunud nädalal selgus, et siseminister ei näe praeguse nimevaidluse tõttu võimalust sellisel üritusel osaleda,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa.

Saarte Hääle andmetel on siseminister aga öelnud, et ei saa tulla mitmetel asjaoludel. Minister soovitas muu hulgas, et erinevaid arenguid vaadates peaks loodav vald pöörduma enne sisulisi arutelusid nimeteema juurde. Saarte Hääl küsis linnavalitsuselt, kas minister on tõesti Saaremaale tulekust keeldumise põhjuseks toonud nimevaidluse. Otsest vastust sellele küsimusele linnavalitsusest ei antud.

“Uue valla nime küsimuse teema on üks, mis on linnapea ja siseministri vahelises e-kirjavahetuses muude teemade hulgas ära mainitud,” ütles Geili Heinmaa. Ta märkis, et praeguses olukorras tuleb kaaluda, kuidas teemaga edasi minna.

Asi võib jääda siiski päris pikaks ajaks toppama, kuna linnapea Hannes Hanso läheb juba ülehomme pea kuuks ajaks puhkusele.

Samal ajal vindub vabariigi valitsuses kolme ühineda sooviva valla nime teema. Saaremaa valdade ühinemisküsimust valitsuse tänase istungi päevakorras ei ole.

Seega jääb veel vaid nädal, et valitsus saaks kinnitada valdade ühinemise nii, et uue valla volikogu valimised võiksid toimuda veel sel aastal ja uus vald hakkaks tegutsema 1. jaanuarist 2015.


Linn soovib ametikohta

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa märkis, et riik on üsna üheselt mõista andnud, et toetab igati valdade vabatahtlikku ühinemist. Seetõttu soovitakse, et läbirääkimistega alustataks võimalikult kiiresti ja võimalikult kõrgel tasemel riigipoolsete ametiisikute osavõtul.

“Üks esimesi samme oleks taotleda riigipoolse koordinaatori ametikoha loomist, samuti tuleks mõelda siseministeeriumi nõustajate rollile protsessis ja esitada selleks omapoolsed ettepanekud,” ütles Heinmaa. Seega tahetakse ühinemise koordinaatorile luua spetsiaalne ametikoht.

Print Friendly, PDF & Email