Lühidalt spordist

Rallisprindis saarlastele kolm esikohta

Laupäeval sõideti Võrumaal Haanjas Eesti meistrivõistluste rallisprindi teine etapp, kus saarlased võitsid kolmes masinaklassis. Kõige suurema osalejate arvuga klassis 2WD 2000 said kolme sõidu kokkuvõttes kõige parema aja Lembit Soe – Ahto Pihlas (Toyota Starlet).

Kaheveoliste klassi 2WD 1600 arvestuses sõitsid päeva parima tulemuse välja meistrivõistluste liidrid Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk (Ford Fiesta R2).

Noorte omavahelise mõõduvõtu ehk klassis Juunior 2000 võitsid Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu (Citroën C2R2 Max).

Selgusid Saare maakonna meistrid avamerepurjetamises

Roja regatiga selgusid maakonna meistrid avamerepurjetamises. Suurematest jahtidest tuli võitjaks Katarina Jee (kapten Mart Tamm) Elli (Margus Hiet) ja Centauri (Mihkel Šesterikov) ees.

Väiksematest jahtidest oli võidukas Mercurius (Margus Tasa) Kadri (Andres Haavel) ja Lote (Toivo Leivat) ees. Kokku osales 11 Saaremaa merispordi seltsi jahti.

Rahvarallilt kolm poodiumikohta

Laupäeval Läänemaal Piirsalu lähistel teedel sõidetud Eesti autospordi liidu karikavõistluste Läänemaa rahvarallil 2014 said saarlased kaks esikohta ja ühe kolmanda koha.

Klassis J18 võitis esikoha ekipaaž Lauri Peegel – Riivo Mesila, naiste klassis sai esikoha ekipaaž Aira Lepp – Ain Lepp ja klassis 2WD-S sai kolmanda koha ekipaaž Karmo Salong – Janek Salong.

Viikingi ratturitele kaksikvõit

Filtri maanteekarikasarja viimasel etapil, Võru üheksandal rattarallil hõivasid poodiumi kaks kõrgemat astet SJK Viikingi ratturid Karl-Patrick Lauk ja Mihkel Räim, kes üheskoos ka finišijoone ületasid, vahendab rattaprofid.ee.

John Kaju Balti karikal kolmas

Purilaudur John Kaju sai nädalavahetusel Lätis Liepajas toimunud Neilpryde European Cup’il Formula klassis teise koha ja lõpetas hooaja kokkuvõttes Balti karikavõistluste arvestuses kolmandana. Liepajas sai esikoha lätlane Janis Preiss, teine oli John Kaju ja kolmas Martin Ervin.

Endrik Puntso kolmas

Amatöörklubis Pro Immo sõitev jalgrattur Endrik Puntso sai Prantsusmaal sõidetud GP Grand Bourg’il kolmanda koha. ?5,5 km väikeste tõusudega ringil sõideti 110 km.

Saarlastele koduvetel kaks hõbedat

Reedest pühapäevani peeti Roomassaares Saaremaa karikavõistlusi, mis olid nii EJL-i olümpiapurjetamise Eesti karika etapp kui ka Eesti meistrivõistlused.

Esimesel kahel võistluspäeval oli tuul pigem vaikne, viimasel päeval puhus aga juba kuni 10 m/s. Seega said sportlased end proovile panna igati mitmekesistes tingimustes.

29er’il võitsid Eesti meistrivõistluste hõbemedali koduvetel seilanud Kristo Õunap ja Kevin Grass (Saaremaa merispordi selts). Formula purjelaual pälvis hõbemedali John Kaju (Saaremaa surfiklubi).