Aljava küünikontsert pani publiku rokkima (4)

Laupäeva õhtuhämaruses Muhus Aljava küünis toimunud Ultima Thule kontsert pakkus kohale tulnud publikule tõelise elamuse. Seda mitte ainult tänu legendaarsele esinejale, vaid ka Aljava õdusas heinaküünis valitsenud erilisele atmosfäärile.

Kontserdi korraldaja Toomas Rohtlaan võis järjekorras neljateistkümnenda küünikontserdiga rahule jääda. “Muusika oli ju hea ja läks rahvale peale, selle koha pealt polnud mingeid probleeme ja nuriseda pole küll põhjust,” nentis Rohtlaan.

Tõepoolest, tõelised Ultima Thule austajad hülgasid õhtu edenedes neile istumiseks sätitud heinapakid ja elasid lugudele hoogsalt püstijalu kaasa.

Ehkki küün tundus rahvast tulvil olevat – inimesi jagus nii lava ette, küüni keskpõrandale kui ka seina äärtes kõrguvate heinapakkide otsa –, tunnistas korraldaja, et päris sama palju kui mullusel kontserdil publikut seekord ei olnud. Sadu paistis neid vähemalt silma järgi olevat küll, kuid korraldaja sõnul mahutab küün tegelikult veel palju rohkem. “Kes aga kohal olid, need jäid ilmselt rahule,” sõnas Toomas Rohtlaan. Samamoodi tundus talle, et rahule jäid kontserdiga ka Ultima Thule liikmed. “Mulle jäi küll mulje, et nad jäid selle asjaga rahule. Ühtegi negatiivset kommentaari neilt ei tulnud.”

Juba neljateistkümnendat korda toimunud küünikontserdile on loodetavasti lisa tulemas ka järgmistel aastatel. “Praegu tundub, et võiks nagu ikka veel tulla neid kontserte,” ütles Rohtlaan, kel olevat juba praegu väiksed eelkokkulepped mõningate võimalike esinejatega olemas. “Vaatame edasi, kui kontserdiaeg jälle lähemale jõuab, küün ikka alles on ja sinna pole midagi muud tehtud. Kõik see sõltub ju mitmest asjaolust,” märkis ta.

Ultima Thule tegutseb juba aastast 1987. Bändi liider on Riho Sibul (vokaal, kitarr), praeguses koosseisus mängivad ka Kalle Vilpuu soolokitarril, Raul Vaigla basskitarril, Toomas Rull trummidel ja Aare Põder klahvpillidel.

Aljava küünikontsert oli bändi ainus avalik esinemine sel suvel.

Print Friendly, PDF & Email