Uus tänavavalgustus valmib aasta pärast

Keskkonnainvesteeringute keskuse juhitud projekt, mille käigus uuendatakse tänavavalgustust seitsmes Eesti linnas, on projektijuht Tõnis Kurriku sõnul praegu graafikus.

“Sügisel tahaks töödega alustada ja need kestaksid umbes aasta,” märkis ta. Konkurss ehitustööde teostaja leidmiseks Kuressaares kuulutati välja 16. juulil ja see lõpeb 19. augustil.

Tõnis Kurrik ütles, et seni on end registreerinud kolmteist huvilist. “See ei tähenda aga, et ka pakkumisi nii palju tuleks. Hankele registreerunud näevad küsimusi ja vastuseid ning tutvuvad dokumentidega,” selgitas Kurrik.

Mai lõpus ütles abilinnapea Taavi Kurisoo, et ehitushange on takerdunud, kuna ei arvestata Kuressaare eripäradega. Üleeile kinnitati linnavalitsusest, et kõik erimeelsused on lahendatud ja probleeme enam pole. Tõnis Kurrik ütles, et tegemist oli arusaamatusega: “Iga linna puhul arvestatakse selle eripäradega ja projektid koostatakse vastavate linnade põhiselt.”

Lisaks Kuressaarele osalevad projektis Valga, Haapsalu, Jõhvi, Võru, Paide ja Keila. Praeguse plaani kohaselt peaks Kuressaare saama järgmise aasta sügiseks 2706 LED-valgustit. Seda on rohkem kui üheski teises linnas, mis projektis osaleb.

Projekti rahastamises on kohalike omavalitsuste omaosalus 10%. Kuressaare puhul on see summa üle 300 000 euro.

Print Friendly, PDF & Email