Politsei tegi Rumeenia petistele trahvi

Rumeeniast pärit petised, kes kurttummi mängides üritasid neljapäeval Kuressaare tänavatel annetusi välja petta, said politseilt trahvida.

Kuressaares annetusi kogunud tõmmude meeste kohta sai politsei neljapäeval mitu teadet. Kuigi kasutati ka annetuste registreerimise lehti, kus oli viidatud juba annetatud summadele, ei ole politseile keegi ühestki maksmise juhtumist teatanud, ütles politsei esindaja Kaja Grak. Teated tulid kella 15 paiku ja 15.30 paiku toimetas politsei kaks Rumeeniast pärit noort meest asjaolude ja meeste tegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks Kuressaare kesklinnast jaoskonda. Pool tundi hiljem tõi politsei jaoskonda veel kaks meest, kes olid tabatud pargi lähedusest.

Annetuste registreerimise lehti nende käest ei leitud, sest need oli enne politsei sekkumist ära visatud. Tähelepanelikud inimesed leidsid lehed aga üles ja viisid politseijaoskonda. Lehti leidsid politseinikud hiljem ka meeste sõidukist.Politseisse toimetatud neljale Rumeenia Vabariigist pärit mehele, vanuses 18–21 aastat, määras politsei karistuseks rahatrahvi.

Kuressaare kriminaaltalituse eriasjade uurija Veigo Väli kiitis kaaslinlasi, kes kahtlusi äratavast tegevusest politseile kiiresti teada andsid ja kaasabi osutasid.

“Kui kogukond politseiga koostööd teeb ja kahtlust äratavale tegevusele kiiresti reageerib, aitab see politseil pahategijatele jälile jõuda, ebaseaduslikku tegevusse sekkuda ning teole järgneb ka kiire karistus,” märkis Väli.

Mehed saabusid Saaremaale eile lõuna paiku, seega tabati nad teolt vahetult pärast Kuressaarde saabumist.

Print Friendly, PDF & Email