Tühjad kirjakastid (4)

Millal teil viimati kirjakasti juurde asja oli? Mitte arvuti meiliboksi, vaid päris kirjakasti juurde? Millal panite paberist ümbrikusse paberkirja või kaardi, kirjutasite peale nime, kleepisite margi?

Paljud meist vastaksid sellele küsimusele: ammu. Või et ei mäletagi. Mõni noorem viskaks, ah, kes seda tiguposti ikka enam kasutab. On ju palju kiiremaid ja mugavamaid võimalusi.

Saare maakonna paarisaja kirjakasti peale kokku postitatakse vaid mõnisada kirja päevas. Seda tundub tõesti vähe olevat isegi meie üha rohkem kokku kuivava rahvaarvu kohta.

Nii mõndagi maal asuvasse kirjakasti – ja need ei tohi postiteenuste kasutajast asuda kaugemal kui 2 km – poetatakse kuu jooksul vaid üksikud kirjad-kaardid. Kui sedagi. Mõni kirjakast seisabki aga unustatuna. Pole kirjasaatjaid – või siis paberkirjade saatjaid –, pole kirju.

On sel kastil seal siis üldse mõtet, võib küsida. Ehk ikka on. Kas või märgina sellest, et elu maal ei ole veel lõplikult kadunud ning et vähemalt kirja teel saab muu maailmaga sidet pidada.

Print Friendly, PDF & Email