Politsei hoiatab petturite eest (1)

Kuressaares peeti eile kontrollimiseks kinni kaks tumedanahalist noormeest, kes väitsid end koguvat raha kurttummade keskuse loomise toetuseks.

Politsei viis kaks noormeest politseijaoskonda eile pärastlõunal Kuressaares Torni tänavalt postkontori eest. Tund aega hiljem teatas politsei pressiteates, et Saaremaal arvatavatele petistele makstud raha kohta politseil infot ei ole. Küll oli aga sarnaseid juhtumeid juulikuus Pärnus, kus politsei valdusse jõudnud lehelt oli näha, et inimesed olid maksnud annetusena mõnest kuni mõnekümne euroni.

“Inimestes tekitatakse arvamine, et kogu asjaajamine on korrektne, sest kasutatakse ka nn registreerimislehte, kuhu inimesel lastakse oma käega kirjutada oma nimi, postiindeks ning linn ja kirja lastakse panna ka summa, mille inimene on annetanud,” rääkis politsei pressiesindaja Kaja Grak.

Kuressaares meestel selliseid lehti kaasas ei olnud, kuid teatajate sõnul paluti oma andmed annetuste kogumise lehel fikseerida.

Kaja Grak täiendas, et üldjuhul on raha kogujad inimesed, kes verbaalselt ei suhtle, viitavad vaid lehele ja jätavad endast mulje kui kurttummadest. “Soovitame sellisel ettekäändel raha kogujatele mitte maksta. Märgates sellist tegevust, palume sellest kohe politseile teada anda,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email