Orissaare lasteaed Päikesekiir avab sügisel veel ühe rühma

UUTE KAASLASTE OOTEL: Sügise saabudes saab (vasakult) Alissa Vaheril, Vanessa Jõeäärel ning Eva Kätliin ja Emma Liisi Leidasel juba rohkem mängukaaslasi olema. Foto: Irina Mägi

UUTE KAASLASTE OOTEL: Sügise saabudes saab (vasakult) Hiie Kärneril, Alissa Vaheril, Vanessa Jõeäärel ning Eva Kätliin ja Emma Liisi Leidasel juba rohkem mängukaaslasi olema. Foto: Irina Mägi

Eile võttis Orissaare vallavolikogu ühehäälselt vastu lisaeelarve ja kinnitas sellega ühtlasi uue rühma avamise Orissaare lasteaias Päikesekiir.

“Uut rühma oli vaja sellepärast, et siinkandis on palju lapsi ja laste heaolu nimel tulebki uus rühm avada,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal. Uue rühmana avatakse koolieelikute rühm.

Vallavanem lisas, et kui lapsed ka naabervaldadest käivad Orissaare lasteaias, võib loota, et siis lähevad nad hiljem ka Orissaare kooli 1. klassi ja aastate pärast gümnaasiumisse. “Seega laiendame lasteaeda kaudselt ka kooli gümnaasiumiosa jätkamiseks,” nentis Runthal.

Orissaare lasteaia direktor Saida Kuusk ütles, et uut rühma on hädasti vaja. “Seni oleme lapsed ära mahutanud, aga nüüd on lasteaeda tulemas nii palju lapsi ja me lihtsalt peame uue rühma tegema,” rääkis direktor.

Kui eelmisel sügisel oli lasteaias 57 last, siis nüüd on neid nimekirjas juba 65. Lisaks on lapsi ka ootejärjekorras. Kuuse sõnul pole varem sellist tungi lasteaeda olnud.

“Sündimus on hea ja lapsi pannakse ka varem lasteaeda,” märkis Kuusk. Samuti tõi ta välja, et kui varem käis osa lapsi lastehoius pool päev, siis nüüd on kõik lapsed päevakodus täispika päeva.

Praegu on kahe liitrühma lapsi nimekirjas kokku 44. Ühes rühmas võib olla 20 last. Sõimerühmas võib olla 14 last, kuid nimekirjas on juba 17. Samuti on lasteaias paar rehabilitatsiooniplaaniga last, kes vajavad rohkem tähelepanu.

Orissaare lasteaias käib lapsi ka naabervaldadest, Muhust ja Pöidelt, kuid lastehoidu on eelkõige võetud oma valla lapsed.

Töötajaid on lasteaias praegu 18. Uute töötajate leidmiseks kuulutatakse lähiajal välja konkurss.

Uus rühm plaanitakse avada 15. septembriks või 1. oktoobriks.

Revisjonikomisjon astus tagasi

Orissaare vallavolikogu aseesimees Evi Männik esitas volikogule eile 13. augustil laekunud avalduse, milles revisjonikomisjoni senine esimees Maria Kaljuste teatab oma tagasiastumisest. Seoses esimehe tagasiastumisega astuvad tagasi ka teised komisjoniliikmed.

Vallavolikogu järgmisel istungil valitakse salajasel hääletusel uus revisjonikomisjon ja selle esimees.

Volikoguliikme kohalt soovib tagasi astuda Rein Valdner, kelle asendusliige on Anne Kakko. Viimane annab oma vastuse, kas ta hakkab volikogu töös osalema, esmaspäeval.

Print Friendly, PDF & Email