Muhu vald ei lähe ühinemis-läbirääkimistele (9)

Muhu vallavolikogu võttis üleeile vastu otsuse lükata tagasi Kuressaare linna ettepanek alustada ühinemisläbirääkimisi ühe omavalitsusüksuse moodustamiseks Saare maakonna haldusalal.

“Otsustasime volikogu istungil, et Muhu vald ühinemisläbirääkimistele ei lähe,” ütles Muhu vallavolikogu esimees Ain Saaremäel. “Just eelmise aasta lõpus võtsime vastu valla arengukava aastateks 2014 kuni 2020 ja selle dokumendi igast punktist käib läbi mõte, et Muhu peab jätkama iseseisva omavalitsusüksusena,” põhjendas ta.

Volikogu esimees lisas, et arengukava projekt oli avalikult välja pandud ja inimesed võisid sellesse omapoolseid parandusettepanekuid teha. “Ehkki kõik meie valla inimesed ja huvigrupid teadsid väga hästi, et see ühinemise temaatika tuleb peagi päevakorda, ei ole mina igatahes kuulnud ühtegi sellist arvamust, et peaksime ühinemisläbirääkimistele minema,” kinnitas Ain Saaremäel.

Suve hakul läkitas Kuresaare linn Saare maakonna maaomavalitsustele ettepaneku alustada läbirääkimisi ühtse omavalitsuse moodustamiseks Saare maakonna territooriumil. Toona põhjendati säärast radikaalset ettepanekut üha halveneva demograafilise olukorraga maakonnas.

Print Friendly, PDF & Email