Saaremaal nappis heategevuskampaania jaoks vabatahtlikke (5)

Kuigi sel nädalal koguvad Selveri poodide keti kauplused koostöös Eesti lasterikaste perede liidu ja Eesti Leo-klubidega lasterikastele peredele kingituseks koolitarbeid, jäi Saare Selver kampaanias “Lapsed kooli!” osalevate kaupluste nimekirjast välja.

“Meie poolest oleks teretulnud, kui kõik poed kampaanias osaleksid ja õnneks ongi osalejaid aasta-aastalt rohkem,” ütles AS-i Selver turundusjuht Triin Kaare. “Saare Selver aga sel aastal tõepoolest veel kaasa ei löö.”

“Kahjuks otsustas meie Saaremaa esindus üsna viimasel minutil loobuda, kuna neil oli keeruline vabatahtlikke leida,” lausus Eesti lasterikaste perede liidu president Aage Õunap. “Meil lihtsalt ei olnud inimressurssi,” põhjendas MTÜ Saaremaa Lasterikaste Perede Ühendus juhatuse liige Laura Leidas kampaanias osalemisest loobumist. “Oma ühenduse liikmetest olime me Ingrid Leemetiga kahekesi nõus kaasa lööma, aga vabatahtlikke me appi ei saanud. Kahekesi läinuks aga väga raskeks seda nädalat vastu pidada, seda enam, et linna vahet on pikk maa sõita.”

Leidase arvates võib saarlaste leige huvi üks põhjus olla see, et suvel on kõigil, ka siinsetel vabatahtlikel kiire. “Meie ühenduse liikmetel napib samuti aega, sest lapsed on koolidest-lasteaedadest kodus,” tõdes ta. Leidase sõnul on tal kahju, et saarlased ei saa kampaanias osaleda. “Ehk järgmisel aastal me leiame need inimesed, kes meile appi tulevad,” avaldas ta lootust.

Ka Aage Õunap ütles, et tal oleks hea meel, kui saarlased tuleval aastal kampaanias kaasa lööksid. “Kuigi igas piirkonnas kogutase koolitarbeid eelkõige oma lasterikaste perede tarvis, jõuab tänavuse kampaania õnnestumisel ehk üht-teist kingituseks ka Saaremaa lasterikastele peredele,” lisas ta.

Viiendat aastat toimuvas kampaanias “Lapsed kooli!” lööb seekord kaasa 26 Selverit üle Eesti, kus vabatahtlike abiga kogutakse koolitarbeid lasterikaste perede toetuseks. Mullu osales kogumisaktsioonis 300 vabatahtlikku ja inimesed annetasid üle 24 000 koolitarbe. Abi jõudis Eesti lasterikaste perede liidu kaudu 1700 pereni.

Print Friendly, PDF & Email