Päikseranna puhkekeskuse projekt 1,5 miljoniga müügis (3)

Mändjala külla planeeritud Päikseranna spaahotelli arendusprojekt, mille krundi suurus on ühtekokku 9,3 ha, on hiljuti müüki pandud.

Kinnisvaraportaalis KV ülal olevas müügikuulutuses on kirjas, et arendusprojekti saab osta otse omanikult. Detailplaneering on tehtud, olemas on vesi, ühistranspordiühendus, kanalisatsioon, elekter, teed on heas seisukorras ning maatükk asub asulast väljas otse mere ääres. Krundi ja mere vahele jääb ca 1,7 hektarit rannaala.

Planeeringu eesmärk on 290 majutuskohaga puhke- ja tervisekeskuse planeerimine. Augustikuu seisuga on olemas detailplaneering ja arhitekti põhijoonised spaahotellist. Need on ka kooskõlastatud.

Maaüksus on hoonestamata ja asub 8 km kaugusel Kuressaarest Sääre maantee ääres.

Saarte Hääl on Päikseranna arendusprojektist kirjutanud korduvalt. Alles läinud aasta algul andis keskkonnaamet maaüksuse detailplaneeringule kooskõlastuse. Planeering võimaldas ehitada kuni neljakorruselise peahoone ja kaheksa kuni kahekorruselist puhkemaja.

Mõni kuu hiljem tõdes puhkekeskust kavandanud Soome-Eesti ühisettevõtte Sailors Charter OÜ projektijuht Tarmo Rosenberg, et avaliku arutelu läbinud detailplaneeringu kehtestamisele ja projekteerimisele kulub veel aasta ja seejärel on ettevõte valmis ehitamist alustama.

Kaarma vallavolikogu algatas detailplaneeringu Päikeseranna maaüksusel puhkeküla rajamiseks juba 2006. aasta algul. Tollal pidanuks puhkekeskuse rajamine maksma minema 150 miljonit krooni ning projekti finantseerimist pidid toetama Soome fondid.

Print Friendly, PDF & Email