VIDEO: Muhus läheb suuremaks tänavatantsuks

Eeloleval nädalavahetusel kavas olevad Muhu tänavatantsu päevad saavad teoks juba kolmandat korda. Esimene taoline ettevõtmine toimus 2012. aasta juulis.

Tänavatantsu päevade korraldaja, Muhu noortekeskuse juhataja Arnek Grubnik ütles, et kõigil kolmel aastal on kontseptsioon olnud sarnane: kokku tulevad tantsuhuvilised noored alates 9–10-aastastest kuni 16-aastasteni välja ja teevad kolme päeva jooksul tugevat trenni. Neid juhendavad tantsustuudio JJ Street õpetajad, kes tänavu on Marko Vislapuu ja Sirje-Maria Lehestik.

Tänavatantsu nimetuse alla kuuluvad sellised tantsustiilid nagu hiphop, locking, vogue. “Me ei eelda, et noored, kes tänavatantsu päevadele tulevad, oleksid enne tänavatantsuga tegelenud, peaasi, et neil on suur soov tantsida,” kinnitas Grubnik. Ta lisas, et mitmed noored osalevad üritusel juba kolmandat korda, järelikult see siis meeldib neile.

Idee tänavatantsu päevade korraldamiseks tuli noortelt endilt rohkem kui kolm aastat tagasi. Muhu noortekeskus on Grubniku sõnutsi JJ Streeti ja ka teisi tänavatantsuga tegelevaid inimesi kutsunud külla nii lastekaitsepäevale esinema kui ka treeningtunde andma. “Sealt noored saidki tänavatantsu pisiku külge.”

Sel aastal on registreerunuid 14. Grubnik tõdes, et suuremaks nad rühma ajada ei tahagi, sest muidu on õpetajatel raske iga nooreni jõuda. Noori tuleb sel aastal nii Muhust, Orissaarest kui ka Astest. Nagu eelmistel aastatel, nii on ka tänavu kavas selgeks õpitud kavaga viimasel päeval üles astuda. Seda saavad kõik tantsulembesed, kes ise trennis ei osale, vaatama minna pühapäeval kell 15 Kalakohviku õuele.

Üritus ongi mõeldud nii noortele kui ka nende vanematele. “Noored tantsivad ja vanemad inimesed – emad-isad-vanaemad-vanaisad – saavad viimasel päeval vaatama tulla, kuidas sammud selgeks on saadud.”

Print Friendly, PDF & Email