Tätte teeb esinemistes mitmeaastase pausi (5)

MIINIMUM VIIS AASTAT PAUSI: Küsimusele pausi pikkuse kohta vastas Jaan Tätte, et on mõelnud pausi miinimumiks viis aastat, kuid maksimumi ei tea. Foto: Sander Ilvest / arhiiv

MIINIMUM VIIS AASTAT PAUSI: Küsimusele pausi pikkuse kohta vastas Jaan Tätte, et on mõelnud pausi miinimumiks viis aastat, kuid maksimumi ei tea.
Foto: Sander Ilvest / arhiiv

Jaan Tätte tunnistas Saarte Häälele, et põhjus, miks ta esinemistes on otsustanud pausi teha, on see, et ta tunneb hetkel, et sel alal on tema elutöö praeguseks tehtud.
“Tahaks proovida mingeid muid asju, aga mida, veel ei tea,” sõnas ta. Väga suurtele fännidele lohutuseks lubas ta aga Vilsandil vahel veel väikseid kontserte teha.

Laupäeval Kaarma maalinnale kokku tulnud publikuga jäi laulja väga rahule. “Just rõõmustasin selle üle, et sai õige koht valitud, linnast vähe kaugemal, ei olnud õllepidu ümber, inimesed kuulasid ja olid rõõmsad,” rääkis Jaan Tätte.

Kaarma maalinnale kogunes rahva lemmikut kuulama ligi seitsesada inimest.

Soojal suveõhtul kõlasid Kaarma maalinnal pea kõik Tätte tuntumad laulud, nende seas kolm sõpradelaulu. Rahva soovil esitas end kitarril saatnud Tätte ka “Silverit”, “Miljunääri”, “Ojalaulu” jt. Loomulikult ei saanud läbi lauluta “Tuulevaiksel ööl”.

Esitusele tuli ka paar uuemat ja vähem tuntud lugu. Laulude vahele vestis Jaan Tätte muhedaid juhtumusi oma elust, mis publiku naeru mügistama panid. Enne ja pärast kontserti jagas laulu-, kirja- ja reisimees soovijatele kallistusi. Tuuri jaoks oli Tätte lasknud trükkida ka tema lugusid sisaldava lauliku.

Publikut oli igas vanuses, pisibeebidest alates. Juba suuremaid lapsi muusika ei seganud – nemad tundsid end hästi maalinna vallidel ringi joostes ja kilgates. Tätte lauludest sai osa ka mitu koera, kellele omanikud muusikaelamust pakkuda soovisid.

Kontserttuuri peakorraldaja Aarne Valmis ütles, et tõenäoliselt oli Kaarma maalinna kontserdil rahvast kõige vähem, kuid oluline on see, et see rahvas jäi rahule. Korraldaja sõnul ootasid nad Kaarmale ligi tuhandet inimest, kuid samaaegselt toimus Saaremaal palju muudki, näiteks olid täies hoos Kuresaare merepäevad.

“Kultuuriüritusi on Saaremaal suvel ju väga palju, inimene võib lausa iga päev mõnel kontserdil käia,” tähendas ta, lisades, et pettunud ta kindlasti ei ole.

Print Friendly, PDF & Email