Selgusid maakonna rannavolle meistrid

TROONIL: Siim Põlluäär ja Keith Pupart jätkavad maakonna rannavolle valitsemist. Foto: Alver Kivi

TROONIL: Siim Põlluäär ja Keith Pupart jätkavad maakonna rannavolle valitsemist.
Foto: Alver Kivi

Kuressaare rannas mängitud maakonna meeste rannavõrkpalli meistrivõistlused ja Kuldse Lesta turniiri võitsid meeste arvestuses taas Siim Põlluäär ja Keith Pupart.

“Eks me salamisi ootasime ja lootsime seda kohta,” tunnistas Keith Pupart. “Usun, et olime favoriidid ja võtsime selle, mis meile kuulus. Favoriidikoorem meid ei häirinud, täitsa hea oli mängida.”

Meeskondi osales turniiril 16. Esimeses poolfinaalis võitsid Keith Pupart ja Siim Põlluäär Karli Allikut ja Johan Vahterit 2 : 0 (15 : 12; 16 : 14) ja teises Denis Losnikov ja Vaiko Vaikla Martti Keelt ja Gilbert Bergsteini 2 : 0 (15 : 13; 15 : 13). Finaalis võitsid Põlluäär ja Pupart Losnikovi – Vaikla meeskonda 2 : 0 (15 : 13; 15 : 9). “Tundus, et vastased olid natuke väsinud, sest nad mängisid päris mitu mängu järjest ja tulid miinusringist üles, meie pääsesime lisamängudeta ja olime värskemad,” märkis tänavu Siim Põlluäärega esimest korda koos mänginud Keith Pupart.

Denis Losnikov tunnistas, et nägi võimalust nimekate vastaste ees tiitel võita, aga väsimus pani end maksma, sest mängiti kolm mängu järjest. “Oleks mäng vahel olnud, oleks rohkem vastu hakanud,” lausus ta. “Aga nad on klass omaette ja nende vastu oli raske mängida. Olen teise kohaga rahul.”

Denis Losnikov nägi oma mängupartnerit Vaiko Vaiklat esimest korda laupäeva hommikul. Algul pidi ta mängima Helar Jalaga, kuna Helar on aga sõjaväes, ei saanud ta tulla. Reede õhtul kell pool kaksteist helistas Vaikla ja tegi ettepaneku koos mängida.

“Mina jäin väga rahule,” kiitis Losnikov paarilist. “Koostöö sujus ja tahaks ka tulevikus koos mängida. Mäng oli super ja võtsime maksimumi. Mida mäng edasi, seda paremini läks.”

Kuldse Lesta turniiri kolmanda koha mängus olid Karli Allik ja Johan Vahter tulemusega 2 : 1 (14 : 16; 15 : 13; 15 : 11) paremad Keelest ja Bergsteinist.

Maakonna meistrivõistluste arvestuses võitsid Siim Põlluääre ja Keith Puparti järel hõbemedalid Karli Allik ja Johan Vahter, pronksmedalid Mart Targem ja Sander Talistu, kes alistasid lisakohtumises Siim Kalause ja Joonas Lõbusa 2 : 0.

Naiste meistritiitel Gerda Kaubile ja Marta Nelisele

Kuressaare rannas mängitud Kuldse Lesta turniiri rannavolles võitsid Marie Aasorg ja Gerli Toomela, Saare maakonna meistriks tulid üldarvestuses kolmanda koha saanud Marta Nelis ja Gerda Kaubi.

Turniiril osales 10 naiskonda. Esimeses poolfinaalis võitsid Marie Aasorg ja Gerli Toomela Kristel Gulli ja Aiki Laia 2 : 0 (15 : 12; 15 : 3), teises poolfinaalis võitsid Merilin Salben ja Silja Ostrov Marta Nelist ja Gerda Kaubit 2 : 1 (6 : 15; 15 : 13; 16 : 14). Finaalis võitsid Aasorg ja Toomela Salbeni – Ostrovi naiskonda 2 : 0 (15 : 11; 15 : 2), kolmanda koha mängus võitsid Nelis ja Kaubi Laia ja Gulli 2 : 0 (15 : 13; 15 : 11).

Maakonna meistrivõistluste arvestuses võitsid kuldmedalid Marta Nelis ja Gerda Kaubi, hõbemedalid said Dorit Heinastu ja Kati Keel ja pronksmedalid Nette ja Eliisa Peit.

Turniiril esimest korda koos Marta Nelisega mänginud Gerda Kaubi ütles, et neil polnud mingeid kindlaid ootusi. “Vaatasime, kuidas mäng sujub ja läheb, tulime niisama mängima ja võidule ei mõelnud,” märkis ta, lisades, et ootamatult läks nii hästi, et tuli esikoht, mida ei suuda uskudagi.

Kaubi hinnangul oli turniir väga kõrgetasemeline, oli palju tugevaid paare, kelle vastu mängida ning sai hea koormuse, treeningu, mängunaudingu ja palju elamusi.

Ta ei välistanud, et koos Marta Nelisega asutakse järgmisel aastal ka tiitlit kaitsma. “Vaatame, kuidas läheb, aga kõik sujus ja kokkumäng istus,” oli ta rahul.

Maakonna veteranide rannavolle meistrivõistlustel osales neli paari: 1. Rando Kalde – Sulev Vikat; 2. Artur Pärn – Guido Aavik; 3. Are Keel – Priit Heinsoo.

Maakonna rannavõrkpalli kolm paremat TU20/18 vanuseklassis on: 1. Cristen Lepp – Janet Lõbus; 2. Jane Treima – Tiina Soots; 3. Ly Holuberg – Laura-Maria Jõgi.

Kolm paremat TU16/14 vanuseklassis on: 1. Liis Keel – Kristel Sild; 2. Tregetter Ling – Maike Kadaja; 3. Krislin Heinsoo – Marilis Lepp.

Kolm paremat U20-vanuseklassis on: 1. Mart Targem – Sander Talistu, 2. Jakob Saare – Tanel Niitmets; 3. Karl-Romet Uljas – Saimon Moondu.

Kolm paremat U16/14 vanuseklassis on: 1. Karl-Romet Uljas – Saimon Moondu; 2. Randel Sepp -Rasmus Meius; 3. Hannes Iir – Morten Raamat.

Print Friendly, PDF & Email