Kuulutati välja Orissaare gümnaasiumi ehitustööde hange (1)

Ehkki algselt pidid Orissaare gümnaasiumi ehitustööd algama juba juulis, siis tegelikult kuulutati Orissaare gümnaasiumi ehitustööde hange välja ja anti koolihoonele ehitusluba eelmisel neljapäeval.

“Väike ajaline venimine on olnud, aga mitte eriti suur,“ lausus Orissaare vallavanem Vello Runthal, mööndes, et tekkisid mõned tagasilöögid. “Aga tähtis on eesmärk, milleni jõuda,” kinnitas vallajuht, kelle sõnul pole muretsemiseks praegu veel põhjust.

Orissaare gümnaasiumi ehitustööd peavad olema lõppenud 1. septembriks 2015 ja nii saab see ka olema. Koolimaja vana osa on tühjaks kolitud ja koolidirektor Marjana Prii on koos meeskonnaga täpselt paika pannud, millises hoones ja millises ruumis mingi klass sel sügisel paikneb. Koolimaja rekonstrueerimiseks võtab vald ka laenu. Laenu suurus sõltub tööde kogumaksumusest, mis selgub hanke käigus.

Orissaare gümnaasiumi direktori Marjana Prii sõnul on õppetöö korraldatud nii, et esimesed neli klassi kolib kooli õpilaskoju, koolimaja uue osa ruumid jagati õpetajate vahel juba kevadel. Õpilaskodus hakkab tegutsema ka pikapäevarühm.

“Tingimused on head, seal on merendusõppe ruumid, seal on garderoob ja tualetid ning teine korrus jääb endiselt majutuse tarbeks,” rääkis Prii, kelle sõnul ei pea lapsevanemad muretsema, et lastel ei ole kusagil õppida. “Nii et kõik lapsed on meie kooli lahkesti oodatud,” kinnitas Prii. Samuti pannakse õpilaskodu juurde õueala märgid, et autod ei saaks seal liiga kiiresti sõita.

Koolijuht rõõmustas, et eilseks oli 10. klassi laekunud avaldusi rohkem, kui loodetud. Eilse seisuga alustab OG 10. klassis 18 õpilast, ent avaldusi võetakse vastu veel 29. augustini. Esimesse klassi tuleb sel sügisel prognoositud kümne asemel 15 õpilast. “Nii et Orissaare gümnaasium elab ja õitseb, remont läheb käima ja meil on kõik hästi,” kinnitas Marjana Prii, kelle sõnul ei ole neil õpilaste arv sugugi vähenenud.

Print Friendly, PDF & Email