Eesti Teed müüb Saaremaal kinnisvara

Veebilehe osta.ee andmetel on riiklik aktsiaselts Eesti Teed Saare maakonnas enampakkumisele müüki pannud kaks kinnisvaraobjekti: Leisi valla Selja külas asuva Tika kivipurustusplatsi ja Salme meistripunkti.

Küsimusele, miks need objektid müügis on, vastas Eesti Teede Lääne piirkonna juhataja Üllar Seeman, et see on omaniku ehk riigi tahe.

“Võin vaid lisada, et äriliselt ei ole näiteks Tika kivipurustusplatsi meie omandis hoidmine kuigi mõttekas,” ütles ta. “Seda platsi ei ole me juba pikema aja vältel kasutanud.”

Salme meistripunkti müüki kommenteeris Seeman järgmiselt: “Meie ettevõtte koosseisud pole enam sedavõrd suured, et peaksime säärast kinnisvara omama ja selle korrashoidmiseks kulutusi tegema.”

Osta.ee andmetel on Tika kivipurustusplatsi alghind 3000 eurot, Salme meistripunkti alghinnaks on märgitud 75 000 eurot.

AS Eesti Teed on loodud 2011. aasta sügisel. Toona moodustati see viie riigi valduses oleva ettevõtte – aktsiaseltsid Pärnumaa Teed, Saaremaa Teed, Tartumaa Teed, Virumaa Teed ja Võrumaa Teed – alusel. Eesti Teede kõigi aktsiate omanik on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Print Friendly, PDF & Email