Meri on, meri jääb… (1)

Eestlase jaoks on meri lähedane, saarlasele täitsa oma. Veidi müstiliseks ja mõistetamatuks jääb ta meile ikka, kui väga me ka ei püüaks teda uurida.

Meri viib ja toob, nii asju kui inimesi. 18 aastat on merepäevade üritused toonud saartele tuhandeid külalisi, sest pakutav programm sisaldab igaühele midagi huvitavat.

Esimeste merepäevade avamine oli lausvihmasel õhtupoolikul. Udusel peatänaval liikus prantsuse näitetrupi draakon – suurim, mida saarlased eales näinud. On olnud aegu, kus ürituste rõhk on olnud enam muusikal, teinekord ajalool või toidul või meresõidualustel.

Selleaastane Saaremaa merenädal koondus nädala lõpuks Kuressaarde ja saab täna õhtul lossihoovis toimuva vaatemänguga otsa. Lõputseremoonia ettevalmistajad on lubatud linnuse vetevoogudesse uputada. Võõras see mõte polegi, sest kunagi on saared ju vetevoogudest tõusnud.

Järgmisel aastal on uus programm ja uued muljed. Merenädal tundub tänaseks niivõrd Saaremaa juurde kuuluvat, et selle jäämises on kõik kindlad. Meri on, meri jääb, meri olema peab…

Print Friendly, PDF & Email