MERE PÄEVAD! (7)

JUNGAKOOLITUS: Ettevõtja ja kalur Hillar Lipp tutvustab Roosi-Mari Kivile ja Tormi Koplile kalu.  Foto: Sander Ilvest

JUNGAKOOLITUS: Ettevõtja ja kalur Hillar Lipp tutvustab Roosi-Mari Kivile ja Tormi Koplile kalu. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare Lossi tänav ja mereäärne Raiekivi säär muutusid eile pärastlõunal uskumatult kiiresti rahvarohkeks. “Nagu Broadway New Yorgis või Arbat Moskvas,” võrdles keegi merepäevalistest Kuressaaret metropolidega.

Avatud Meretänavale jagus nii etenduste andjaid kui ka pealtvaatajaid. Raiekivi säärel oli kaubapakkujaid nii Saare- kui ka mandrimaalt. Lätlased olid kohal oma traditsiooniliste leibadega, mis saarlaste hulgas üsna populaarsed. Telk oli telgi ja kaubalett kaubaleti kõrval. Merepäevalistele pakuti ka kõiksugu teavet.

Merendusest ja kalapüügist huvitatud kooliõpilased uudistasid jungakoolituse telgis basseinis ujuvaid kalu. Vee-elukaid said nad ka käega katsuda, korraks kätte võtta ja siis tagasi basseini lasta.

Staažikas kalur ja ettevõtja Hillar Lipp jagas noortele selgitusi. Saaremaa merekultuuri seltsi liige Leo Filippov õpetas sõlmede tegemist ja päästevesti selga panemist.

Roosi-Mari Kivi ütles, et temale meeldib siin kõik. Esimese elamuse sai ta uisu pardal Suures väinas. Kahtla poiss Tormi Koppel püüdis basseinist kalu, öeldes, et kõik see on väga põnev. “Hoia käte peal, ära pigista,” juhendas kalamees lapsi.

“Esimese diplomi kirjutasime välja Janek Liivale. Märkige see kindlasti ära. Tunni ajaga oleme välja andnud viis diplomit. Lastel meretarkuste vastu huvi on ja see on hea,” kiitis Leo Filippov osalejaid.

Veeteede ameti Saaremaa navigatsioonimärgistuse talituse juhataja Jüri Kuusk, kes igapäevaselt mereohutuse eest vastutab, ütles rahulolevalt, et ilm on pilvine, aga tuju päikseline.

Kalalaeva kapten Kaido Tiit tuli heatujuliselt merealuste juurest. “Ma vaatan alati paatisid. Mind huvitavad nende lihtsate aluste juures igasugused uuendused ja muudatused,” märkis meremees Tiit. Kapteni abikaasa Ülle ütles, et tema tähelepanu köidavad mereriided ja merelised ehted ning meened. “Siin on ju niipalju merelist miljööd ja see ongi huvitav,” oli Ülle esmamuljetega väga rahul.

Õhtul kell seitse kuulutati Kuressaare 18. merepäevad ametlikult avatuks. Pirjo Levandi ja Estonian Brass dirigent Anders Peetsoni juhatusel andsid meeleoluka kontserdi. Kapten Padar ja junga Lepland tulid pealavale kell kümme õhtul. Onude bänd tantsitas merepäevalisi mitu tundi.

Merepäevad jätkuvad täna. Tegevust, vaatamist ja uudistamist jagub kogu päevaks.

Print Friendly, PDF & Email