Lihtne küsimus (1)

Saarte Hääle eilsele uudisele “Üksikud “tõrvatilgad” tekitavad sadamates paksu pahandust” kirjutas kommentaari lapsevanem, kes märkis, et kui tal on autos raske puudega laps ja teda suunatakse parvlaeva alumisele tekile, on küll midagi valesti, sest kassast on selle infoga auto juba eelisjärjekorda saadetud. “Jäi tunne, et stividor tegi seda toona meelega, et auto alla saatis. Eks proovige, laps süles, teda kaks korrust üles tassida. Hakka vaidlema, aetakse veel järjekorra lõppu tagasi.”

Vastab OÜ Väinamere Liinid teenindusassistent Iivi Naaber:
Kui kliendil on tervisehäire, mis eeldab reisijate salongi jõudmiseks ülemisele autotekile pääsemist ja lifti kasutamist, siis tuleb sellest teatada kohe piletiostul. Teenindaja väljastab kassast ratastooli tähisega kollase kaardi, mida tuleb laeva aparellile lähenedes laadijale sõiduki aknast näidata. Laadija suunab sõiduki ülemisele autotekile, võimalusel lifti lähedale ja võtab kollase kaardi ära.

Lapsinvaliidide ja sügava puudega isikute sõidukid suunatakse broneeringute ritta, samas reas on ka e-piletiga sõidukid. Kui e-piletiga sõidukeid on palju, suunatakse e-piletiga sõidukid laevale esimestena ja kahes reas. Üks ridadest suunatakse alumisele ja teine ülemisele autotekile. Laeva lossimis-laadimisprotsess peab toimuma 7–8 min, siin on iga liigutus mõõdetud ja paigas. See on peamine põhjus, miks laeva aparellil ei saa enam erandeid teha. Kui laadimine juba käib, on oluline, et kõik sõidukid liiguvad sinna, kuhu neid suunatakse.

Print Friendly, PDF & Email