Leisi perearsti kohale on üks kandidaat

5. augustil kuulutas terviseamet välja konkursi Leisi valla perearsti kohale. Seni on terviseameti peremeditsiini osakonna peaspetsialisti Marilin Sternhofi sõnul avalduse esitanud üks kandidaat.

Sternhofi hinnangul on kandidaadil vastav haridus ja eeldused perearstina töötamiseks olemas. Kuna konkurss on kestnud alles mõne päeva, on seega veel vara ennustada, palju avaldusi terviseametile laekub. “Enamasti esitatakse kandideerimisavaldusi pigem vahetult enne kandideerimistähtaja saabumist,” selgitas Sternhof.

Leisi valla sotsiaalosakonna juhataja Mari-Anne Tuuling ütles Saarte Häälele, et perearsti praeguse asendaja Katrin Kallasmaaga on vallal väga hea koostöö. Kallasmaa on endine Leisi valla perearst, kes siirdus linna tööle, kuid võtab septembri lõpuni teisipäeviti kell 9–14 patsiente vastu ka Leisi perearstikeskuses. Tuulingu sõnul võivad Leisi valla elanikud ka Kuressaares Kallasmaa vastuvõtul käia. “Kui inimesel on transpordimure, siis on vald see vahelüli, kes aitab,” märkis Tuuling.

Mari-Anne Tuuling loodab, et konkursi vastu näidatakse rohkem huvi üles: “Leisis on piisav nimistu ja on olemas ka vastavad ruumid. Vallavalitsus on valmis koostööd tegema ja sinna vajaduse korral panustama.”

Leisi perearstiks on võimalik kandideerida 5. septembrini.

Print Friendly, PDF & Email