Ühinevate valdade nime osas arengud puuduvad (3)

Meedias palju kõmu tekitanud kolme valla – Kaarma, Kärla ja Lümanda – ühinemise osas pole Kaarma vallavanema Andres Tinno sõnul viimase nädala jooksul mingeid arenguid olnud.

Valitsuse meedianõunik Helin Vaher ütles Saarte Häälele, et valitsuse istungile Saaremaa valla teema kolmandat korda enne ei jõua, kui konsultatsioonid on peetud ja põhimõtteline otsus tehtud. “Ühinemise küsimus uuesti valitsuse istungile tuua selleks, et seda seal arutama hakata, kui on üht- ja teistpidi arvajaid, pole lihtsalt tulemuslik. Valitsuse otsused on konsensuslikud,” selgitas Vaher.

Laiemas plaanis tuleb Vaheri sõnul läbirääkimisi pidada sotsiaaldemokraatidel ja reformierakondlastel, kuid ta lisas: “Lahkheli on ikkagi kohalikul tasandil.”

Kuigi Saaremaa valda veel ei eksisteeri, on ettevalmistused kodulehe loomiseks tehtud. Nimelt registreeris Kaarma vallavalitsus 16. juunil domeeni Saaremaavald.ee. Vallavanem Tinno leidis, et praegu on vara spekuleerida, mis sellest saab: “Hetkel on see Kaarma valla kasutuses. Eks tulevik näitab.”

Print Friendly, PDF & Email