FOTOD: Sajad retrodisko fännid lustisid Orinõmmel (4)

Saarte Hääle kaamerasilma ette jäi ajastutruus rõivastuses Marii Rasva Mehama külast. Autor: Ivika Laanet

Eelmisel aastal Orissaare vallas Orinõmme külaplatsil Ristiväljal toimunud ja üle ootuste menukaks osutunud retropidu pakkus korraldajaile sel aastal suure üllatuse. Läinud laupäeval peopaika kogunenud pidulisi oli kaugelt enam, kui oodata osatud.

Orinõmmest pärit ja iga päev Tallinnas müügitööd tegev Ardi Traumann, kes on üks retrodisko korraldajatest, tunnistas, et müüdud sai 600 piletit, kuid rahvast tuli pärast veel hulgaliselt juurde. “Kokku oli oma 700 inimest, rahvast liikus ikka kõvasti,” sõnas Traumann.

Ehkki retrodisko oli menukas ka mullu, oli tänavu peolisi veelgi ohtramalt. “Eelmisel aastal oli 400 inimest, nii et nüüd oli ikka kõvasti rohkem,” tähendas ta.

Üks hea eesmärk on Orinõmme retrodiskol ka. Peo piletitulu läheb selle sama külaplatsi arendamiseks, kus rahvas 1970., 1980. ja 1990. aastate muusika saatel ennastunustavalt tantsu vihtus.

Traumanni sõnul on korraldajailt juba uuritud, kas Orinõmme retrodisko ka järgmisel aastal ikka toimub, kuid midagi kindlat ta veel öelda ei tahtnud. “Loota ikka võib!” nentis ta salapäraseks jäädes.

Diskorite põhimeeskonnana astusid taas üles samad mehed, kes olid kohal ka esimesel korral: Orinõmme poisid Ardi Traumann, Andres Niits ning vennad Aimur ja Ahti Väin.

 

Print Friendly, PDF & Email