Merepäevade lõpetuseks lennutatakse linnus taevalaotusse (2)

Seda küll siiski vaid näiliselt. Kuressaare merepäevad lõpevad nimelt sel aastal unikaalse videomappingu ehk visuaalse videoprojektsiooniga linnuse müüril, millele loob originaalmuusika tunnustatud helilooja Sven Grünberg.

8 minutit pika ning spetsiaalselt merepäevadele loodud projekti paneb kokku videokunstnik Taavi Varm, kes muuhulgas oli tänavuse XXVI laulupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg“ peakunstnik ehk mees, kes lõi kõigile hinge läinud peo logo ja vaheklipid.

Videomapping toimub linnuse titeranna poolsel seinal ehk ligi 800 ruutmeetril, kus publiku ette manatakse lühilugu ehitise ajaloost, kuidas linnus seejärel veega täitub ja saluudiga hiljem taevalaotusesse kaob. Näha saab viikingeid ja ei puudu ka ufod ning seda kõike Sven Grünbergi originaalmuusika saatel. Ehk kui etendus lausega kokku võtta: autorid on lubanud linnuse vee alla kaotada ja pärast tähistaevasse lennutada.

Etendus algab laupäeva, 9. augusti südaööl, kuid publik on oodatud linnuse juurde varem. Kell 23.30 hakkavad müürilt numbrid keskööni maha tiksuma ja kuulata saab mõnusat muusikat. 8 minutit kestva projektsiooni järel lastakse 3 minuti jooksul taevalaotusse ka ilutulestik, nii et Kuressaare merepäevade finaal saab tänavu olema kõigiti suurejooneline.

Videoprojektsiooni loob just Kuressaare merepäevadele videokunstnik, disainer ja interdistsiplinaarne kunstnik Taavi Varm, kes oli tänavu toimunud XXVI laulupeo peakunstnik. Varm on õppinud Tartu kõrgemas kunstikoolis meediakunsti. Ta annab video-, kunsti-, teatri-, interaktiivsuse ja eriefektide teemalisi loenguid ja töötubasid Eesti erinevates ülikoolides juba ligi kümmekond aastat.

 

Print Friendly, PDF & Email