FOTOD: Ühel ajal põlesid elumaja, raba ja kombain

INIMOHVREID EI OLNUD: Esmaspäeva õhtul põlenud talumajas Kaarma vallas hukkusid vaid kodulinnud. Maja ümbruses liikusid ringi murest murtud elanikud, kes ei saanud oma elamise päästmiseks mitte midagi teha.
Irina Mägi

Sellal kui päästjad esmaspäeva õhtul turbaraba ja kombaini kustutasid, põles Kaarma vallas Tamsalu külas maha talumaja.

“Kolm üheaegset tulekahju on ressursside jagamise mõttes raske juhtum ja seda lausa terves riigis,” viitas Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe, et peaaegu samal ajal põlesid Pihtla vallas Haeskas turbaraba, Mustjala vallas kombain ja Kaarma vallas Tamsalus talumaja.

“Maja ümbruses oli tuld võtnud ka kuivanud pinnas ning tuli oli levinud üle külatee põllule, ohustades ka kõrvalasuvaid hooneid,” rääkis Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Viktor Saaremets.

Elumaja põlengu kustutamise viibimine tekitas kohalolnud inimestes suurt tuska. Tamsalu asub linnast vaid veerand tunni autosõidu kaugusel, kuid päästjaid jõudsid kohale pool tundi pärast väljakutse saamist. Samas poleks neil olnud midagi päästa ka 10 või 15 minutit varem kohale jõudes, sest punane kukk neelas maja väga kiiresti.

Elumaja hävis täielikult, tulle jäid mitmed kodulinnud ja -loomad. Pererahva sõnul polnud hoones isegi voolu sees. Nende arvates võis tegu olla süütamisega.

Meenutame, et eilses lehes kirjutasime, kuidas Kuressaares Vallimaa tänava kortermajas tuldi esmaspäeva öösel ühele elanikule Alvarile varasema kuriteo eest kättemaksuks peksa andma. Alvar on üks Tamsalu talu perepoegadest.

“Põhjust täna öelda ei osata, kuna maja on hävinud. Tõenäoliselt läheb menetlus üle politseile,” ütles päästekeskuse kommunikatsioonijuht Saaremets. Ta nõustus ka, et esmaspäeval venis reageerimisaeg pikemaks. “Lihtsalt kilomeetreid oli seekord palju,” tunnistas ta.

Esimestena jõudsid kohale Pihtla vabatahtlikud ja pärast seda teised päästjad. Näiteks Kuressaares komplekteeriti kodus olevatest päästjatest teine päästeauto meeskond.

Kuigi tulekahjukohal levis kuuldus, et kiirabiga minema viidud mees oli kustutustööde ajal suitsu sisse hinganud vabatahtlik reservpäästja, kinnitas Saaremets, et kannatanu voolikuid ei vedanud ja tilguti alla tuli ta panna väidetavalt vedelikupuuduse tõttu – mees polnud lihtsalt päev otsa vett joonud.

“Lääne päästekeskuse reservpäästjat ei eksisteeri – see tegelane rääkis, et tahab luua Saaremaale reservpäästerühma – sealt ka see arusaamatus tema päästjastaatusega. Tegelikult ei ole ta täna ei kutseline, vabatahtlik ega reservpäästerühma liige,” täpsustas Viktor Saaremets.

KOLM ÜHEAEGSET TULEKAHJU

• Kell 17.48 teatati tulekahjust Pihtla vallas Haeska külas, kus turbamaardlas põles 20x 30 meetriselalal rabapinnas. Tulekolle saadi kiiresti kontrolli alla. Tulekahju kustutati kell 19.43-ks.

• Kell 19.27 teatati tulekahjust Mustjala vallas Vanakubja külas, kus põles kombaini mootoriruum ja osaliselt vili punkris. Et palju päästetehnikat oli alles rabapõlengul, tulid kombainipõlengut kustutama Mustjala vabatahtlikud ja Kihelkonna riiklikud päästjad.

• Kell 19.28 said päästjad teate tulekahjust Kaarma vallas Tamsalu külas, kus põles elumaja. Juba teatamise ajal põles maja lahtise leegiga.

Print Friendly, PDF & Email