Maakonna tänavakorvpalli meistriks krooniti Silveston

Pihtla spordikeskuses mängitud maakonna tänavakorvpalli meistrivõistlused võitis Silveston, kes alistas finaalis Fokkersi 5 : 4.

“Finaal peabki olema raske, midagi kergelt ei antud ja mäng oli finaali vääriline,” tõdes äsja Rakvere Tarvaga lepingu sõlminud Silvestoni liider Mario Paiste. Tiitlivõitja koosseisu kuulusid veel meistriliigas mängiv Jaanis Vahter ning esiliigas BC Huntides pallivad Rene Kiil ja Raigo Sooär.

Fokkersi üks liidreid Mart Kõrgesaar tunnistas, et kuigi jäädi napilt kullata, hinges pettumust pole. “Saime hästi vastu ja lõbus oli,” märkis ta.

Ehkki Silveston oli finaalis favoriit, jäädi 0 : 2 kaotusseisu, kuid peagi suudeti seis viigistada. Siis tabas Janno Piht kaugviske ja Fokker juhtis taas 4 : 2. Kuna neil oli aga üheksa viga täis, järgnes iga uue eksimuse korral kaks vabaviset ja pall jäi Silvestonile. Nii viigistaski Sooär 35 sekundit enne lõppu seisu 4 : 4-le ja kümmekond sekundit hiljem vormistas Rene Kiil lõppseisuks 5 : 4.

“Keegi paneb kaugelt ja siis on vaja kaks rünnakut tagasi mängida,” rääkis Mario Paiste. “Me oleme võib-olla natuke rohkem kogenud sats, sest taastumiseks oli vähe aega. Mängisimegi plaaniga rünnata korvi alt ja teravalt, mängida teiste vigade peale, ja mängu lõpus tasus see ära.”

Mart Kõrgesaar märkis, et mängu algus oli päris hea, aga siis tulid vead. “Mäng oli jõuline, nemad said vigu, me ei saanud,” tõdes ta. “Mäng oli üldiselt meie kontrolli all, aga lõpuks sai määravaks reegel, et kui üheksa viga on täis, siis saab vastane kaks viset ja palli. Tahtsime kaitses olla aktiivsed, sest nemad on suuremad.”

Fokkers mängis koosseisus: Janno Piht, Sander Mets, Mart Kõrgesaar ja Janek Mander.

Meeste turniiril oli 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ja kummagi grupi kaks paremat jätkasid poolfinaalis. A-alagrupist said edasi Silveston 10 ja Hakuna Matata 8 punktiga, B-alagrupist jätkasid Fokkers ja Kärbsed, mõlemad 9 punktiga.

Esimeses poolfinaalis võitis Silveston Kärbseid 9 : 4 ja teises Fokkers tulemusega 8 : 8 lõppenud normaalaja järel Sander Metsa tabavast kaugviskest saadud seisuga 10 : 8 Hakuna Matatat.

3.–4. koha mängus võitis Hakuna Matata Kärbseid 13 : 7. Hakuna Matatas mängisid Mikko Laugen, Tauno Selberg, Taavi Ilmjärv ja Taavi Tõnus.

Noori oli kolm võistkonda. Esikoha sai Vesse I Pöide ja Vesse/Rosinapätsi ees. Võitjad mängisid koosseisus: Tormi Niits, Karl Kustav Kuning ja Robin Mäetalu. Parimaks mängijaks valiti Tormi Niits.

Seenioride 40+ 3.–4. koha mängus võitis SK Sihi Pihtla II 10 : 7 ja finaalis Pihtla I Tesmanit 14 : 9. Võidukas meeskonnas mängisid Andres Meisterson, Marco Kesküll, Toomas Jalakas ja Riivo Allik. Parimaks mängijaks valiti Toomas Jalakas.

Print Friendly, PDF & Email