Lühidalt maakonnast

Maakonnast on lahkunud üle 400 inimese

Tänavu juulis vähenes Saare maakonna elanike arv 17 inimese võrra. Negatiivne oli nii loomulik iive kui ka rändesaldo. Esimene neist oli miinuses seitsmega, teine aga kümnega.

Saare maavalitsuse nõunik-perekonnaseisuametniku Avo Levisto andmeil on Saare maakonnas 2014. aasta esimese seitsme kuuga registreeritud 180 sündi ja 258 surma.

Maakonda on elama asunud 337 ja maakonnast lahkunud 407 inimest. Kõik need arvud on Levisto sõnutsi siiski märgatavalt väiksemad võrreldes eelmise aasta sama perioodi näitajatega. Siis oli sünde 204, surmasid 299, maakonda elama asunuid 357 ja maakonnast lahkunuid 548.

Augusti alguse seisuga on Saare maakonna rahvastikuregistrijärgne elanike arv 34 643.

Kertu Kalmus

Saarte Liinidel uus nõukogu

Riigisadamate haldusettevõte Saarte Liinid AS sai majandusministri otsusel uue nõukogu koosseisu, kus pole enam kohta IRL-i toetajatel.

Nimelt kutsus majandus- ja taristuminister Urve Palo nõukogu liikme kohalt tagasi Toomas Takkise ja rahandusministri ettepanekul Mart Maastiku. Takkis on IRL-i liige ja juhib Kuressaare linnavolikogu, Maastik on IRL-i toetaja ja Lümanda vallavolikogu esimees.

Saarte Liinide nõukogu uuteks liikmeteks nimetas Palo sotsiaaldemokraadid Jaanis Prii ja Jüri Saare, rahandusministri ettepanekul aga Ain Seppiku (Reformierakond).

Uudistetoimetus

Naiskodukaitsjad võistlesid Haanjas

Möödunud nädalavahetusel toimus Haanja suusabaasis naiskodukaitse spordivõistlus. Osales 12 ringkonda.

Kaks päeva oli täis võistlusi, mis andsid võimaluse kasutada oma loovust, teha koostööd, näidata üles nutikust ja end füüsiliselt pingutada.
Saaremaa ringkond võib tehtuga igati rahule jääda. Tõime koju iluvõimlemise võidukarika ja üldarvestuses 6. koha.

Raili Nõgu,
NKK Saaremaa
ringkonna esinaine

Print Friendly, PDF & Email