“Testamenditäitjad” tegi uue piletimüügirekordi (1)

Kuressaare linnateatri sellesuvine Sadamaaidas alles sel nädalal esmakordselt publiku ette jõudnud kriminaallugu “Testamenditäitjad” on osutunud teatrisõprade seas tõeliselt populaarseks.

Kui veel üleeile oli võimalik augustikuu etendustele pileteid osta, siis eilse seisuga oli kõikide kuupäevade taha lisandunud punane tekst “Välja müüdud!”. Nõnda tehti piletimüügiga omamoodi rekord. Nimelt pole nii kiiresti suveetendusi välja müüdud.

Linnateatri loomingulise juhi Aarne Mägi sõnul seisneb rekord selles, et kui läinudsuvise lavastuse “Talgud” piletid lõppesid otsa pärast kolmandat mängukorda, siis tänavu olid piletiostjad puhta töö teinud juba pärast teist mängukorda.

“See on meil uus rekord tõesti. Seda enam, et etenduste arv on meil sel aastal suurem kui eelmisel suvel,” märkis Mägi.

Teatri loomedirektori sõnul arutatakse, kas augustis on võimalik mõni lisaetendus veel anda. Eile oli kinnitamata andmetel lootust, et üks lisaetendus võib tulla.

Aarne Mägi sõnul on ka arutatud, et kui praegu lisaetendust teha ei saa, siis mängitakse publiku suure huvi tõttu “Testamenditäitjaid” ka tuleval aastal, samamoodi nagu sel aastal suve esimeses pooles mulluseid “Talguid”.

Kriminaalnäidendi “Testamenditäitjad” kirjutas menukirjanik Indrek Hargla Kuressaare linnateatrile teatri enda soovil. Testamenditäitjad on Hargla üldse esimene kriminäidend.

Samas on Indrek Hargla ja tema apteeker Melchiori keskaegsed kriminaallood Eesti raamatumüügi edetabeli tippudes.

Print Friendly, PDF & Email