Saaremaa koolitüdruk käis Hiinas üleilmsel olümpiaadil

EESTIT ESINDAMAS: Meie tubli õpilasvõistkond Hiinas lingvistikaolümpiaadil: Patrick Teppor (Jõhvi gümnaasium), Liis Luude (Treffneri gümnaasium) Annika Kluge (Õismäe gümnaasium), Grete Reinsoo (Saaremaa ühisgümnaasium) ja võistkonna mentor Miina Norvik. Foto: Erakogu

EESTIT ESINDAMAS: Meie tubli õpilasvõistkond Hiinas lingvistikaolümpiaadil: Patrick Teppor (Jõhvi gümnaasium), Liis Luude (Treffneri gümnaasium) Annika Kluge (Õismäe gümnaasium), Grete Reinsoo (Saaremaa ühisgümnaasium) ja võistkonna mentor Miina Norvik. Foto: Erakogu

Äsja Saaremaa ühisgümnaasiumi lõpetanud Grete Reinsoo osales juuli teises pooles Hiina pealinnas Pekingis toimunud 12. ülemaailmsel lingvistikaolümpiaadil.

“Individuaalvõistlusel mul just väga hästi ei läinud, kuid meeskonnavõistluse ülesande lahendasime see-eest lausa maksimumpunktidele,” kirjeldas Grete Reinsoo üleilmsel lingvistikaolümpiaadil saadud kogemust.

“Kokkuvõttes tuli Eesti neljaliikmeline võistkond seekord 5.–6. kohale.”

Pekingi olümpiaadil osales 39 võistkonda, kes esindasid 28 riiki. Eesti võistkonna mentorina oli õpilastega Hiinas kaasas Tartu ülikooli läänemeresoome keelte nooremteadur Miina Norvik.

“Selle aasta olümpiaadi kohta tuleb öelda, et seekord oli individuaalvõistlus palju raskem kui tavaliselt,” märkis Norvik. Tema sõnul tuli õpilastel individuaalvõistlusel lahendada benabena, tanguti, kiowa, engbenni ja loodegbaja keele ülesandeid. “Ülesanded käsitlesid vastava keele mingit nähtust ja eeldasid õpilastelt selle toimimise väljaselgitamist,” ütles Norvik, lisades, et tanguti keele puhul, mis kuulub tiibeti-birma keelkonda ja on tänaseks juba välja surnud, tuli tegeleda sugulussõnavaraga.

Meeskonnavoorus puutusid Eesti õpilased aga kokku armeenia keelega. “Meil tuli armeeniakeelsest inimõiguste ülddeklaratsioonist pärit lõigud viia kokku eestikeelsete vastavate lõikudega,” rääkis Grete Reinsoo. “Lisaks pidime tegema järeldusi armeenia keele süsteemi kohta, näiteks selgitama grammatikareegleid, lause ülesehitust ja palju muud. Tundub, et saime meile antud ülesandega hästi hakkama.”

Hiina reisi iseloomustas Grete Reinsoo vaid ülivõrretes. “Vabal ajal käisime kogu seltskonnaga Hiina müüri vaatamas, külastasime hiina ooperit ja einestasime sealsetes kuulsates teemajades,” rääkis ta.

Ülemaailmseid lingvistikaolümpiaade peetakse juba aastast 2003. Miina Norvik ütles, et Eesti õpilased on neilt olümpiaadidelt toonud 19 medalit, sh ka ühe kuldse. “Eesti on osalenud kõigil olümpiaadidel ja kokkuvõtteks võib öelda, et selle ajaga oleme suutnud luua endast kuvandi kui tublist väikeriigist, mille esindajad on alati naasnud vähemalt ühe medaliga,” tõdes ta.

Print Friendly, PDF & Email