Kuressaare suured turismikaardid jagavad valeinfot (9)

SAAREMAA KAART KA RUHNUS: SOL-i büroo direktori Veiko Viili arvates piisaks Ruhnus vaid väikesaare oma kaardist. Foto:Sander Ilvest

SAAREMAA KAART KA RUHNUS: SOL-i büroo direktori Veiko Viili arvates piisaks Ruhnus vaid väikesaare oma kaardist. Foto:Sander Ilvest

Kuressaares turistidele ja muidu uudistajatele abiks mõeldud suured Saaremaa kaardid on vananenud, kuid raha nende väljavahetamiseks ei ole.

Suurtele kaartidele on näiteks märgitud Sõrve poolsaarel kruusateed, mis on juba aastaid mustkatte all, ning Mõntu sadamast väljuv laevatee Ventspilsi.

Palju puudusi

Uue tänava parklas olev kaart pärineb tegelikult 2007. aastast. Nii ütleb kiri kaardi allservas. Parem pole lugu Kitzbergi tänava bussiparklas. Sealne Kuressaare linna
kaart on koostatud 2003. aastal. Sellelt puuduvad nii golfiväljak kui ka jalgrattateed, mis on vahepealsetel aastatel rajatud. Linnaservas asuvate kaubanduskeskuste asemel laiutab kaardil samuti tühjus. Samasugune suur kaart tervitab Kuressaarde saabujaid linnapiiril Auriga keskuse juures. Sellel on kiri, et kaardi andmed pärinevad veebruarist 2006.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju sõnul paigaldas Uue tänava parklasse kaardi Saaremaa omavalitsuste liit (SOL), tehes seda Virex-projekti toel. Toona paigaldati üle maakonna sellised infotahvlid vaatamisväärsuste juurde. Kui maal on kaardid Paju teada seoses Siluri geopargi rajamisega uuendatud, siis linnas on
kaart samaks jäänud.

Karmen Paju sõnul ükski turist nende poole eksitava kaardi pärast pöördunud pole. “Pigem tulevad nad meie juurde aastatetaguste turismibrošüüridega, milles on aegunud info,” ütles Paju.

SOL-i büroo direktor Veiko Viil nentis, et paraku kaardid aja jooksul tõepoolest aeguvad. Et raha uuendamise jaoks pole, tuleb valida, kas võtta kaardid hoopis maha või jätta alles. “Välikaart ei ole odav lõbu,” kinnitas Viil. Kuigi projekt viidi läbi enne tema ametisse asumist, ei usu Viil, et projekti raames maale paigaldatud kaardid oleks välja vahetatud. Küll aga on uuemad kaardid paigaldatud Kuivastu maantee äärde.

Kallis lõbu

“Vahetasime ära kaardi Virtsus. Uusi kaarte on juurde tulnud, aga pigem on neid ikka veel liiga vähe,” ütles SOL-i büroo juhataja. “Isegi kui kaardi info ei vasta 100% tõele, on neist siiski abi,” lisas Viil.
Juhul kui metallalus samaks jätta, läheb ühe kaardi asendamine maksma suurusjärgus 1000 eurot. Kokku on selliseid suuri kaarte maakonnas üle kuueteistkümne. Kaugem neist asub Ruhnus Ringsu sadamas.
Seda, et vallad ise kaarte uuendama hakkaksid, Veiko Viil oma sõnul ei usu.

Print Friendly, PDF & Email