Koguva sadam ostis endale vana õppelaeva (3)

Orissaare vallavalitsus pani gümnaasiumi legendaarse õppelaeva Aurelia 2000-eurose alghinnaga kirjalikule enampakkumisele. Laeva ostis 3001 euro eest vastaskaldal Muhus asuv Koguva sadam.

Lisaks Aureliale olid 21. juulini kestnud enampakkumisel müügil tiibklaver Estonia alghinnaga 100 eurot, sõudepaat alghinnaga 500 eurot, 8-aeruline sõudepaat Junga alghinnaga 500 eurot, 10-meetrine piirivalvekaatri kere alghinnaga 700 eurot ja veoauto GAZ-53 alghinnaga 500 eurot.

Orissaare vallavalitsusest öeldi eile, et peale õppelaeva on 250 euro eest maha müüdud ka tiibklaver ja väiksem sõudepaat, mille hind kerkis 758 euroni. Piirivalvekaatri kere läks müügiks 1250 euro eest. Sõudepaat Junga ostuavaldus laekus alles pärast enampakkumist ja selle aluse saatuse otsustab vallavalitsus.

Ainus asi, mille vastu üldse huvi ei tuntud, oli nõukogudeaegne veoauto GAZ-53. Seda masinat ootab nüüd ilmselt ees vanarauaks lõikamine.

Koguva sadamat arendava Ragnar Põllu sõnul on tiibklaver juba kohale toodud. “Augusti lõpus on meil Ivo Linna juubelikontsert. Antti Kammistel on ilmselt küll endal klahvpillid kaasas. Kuid tegemist on siiski täiesti mängitava klaveriga,” kinnitas Põllu.

Õppelaev Aurelia paraku meresõitu enam ei kannata. Selle maad mööda kohale vedamiseks tuleb tellida tehnika. “Augusti jooksul tahaks ära tuua,” arvas Põllu.

Tema üllatuseks oli enampakkumise vastu küll suur huvi, aga pakkumisi tehti vähe. “Meie oleme oma ostudega vägagi rahul,” märkis Ragnar Põllu.

Print Friendly, PDF & Email