Torgu valda võib tulla veel üks kauplus (5)

Laadla pood, mis praegu on ainus kauplus Torgu vallas, ei pruugi ainsaks jääda. Ka vanas koolimajas võidakse peagi toidukaupu müüma hakata, kui mõni ettevõtja selleks soovi avaldab.

Torgu kogukonnamaja juhatuse liige Epp Petrov ütles, et väga suurt mõttekust ta sellel ideel ei näe, aga vajadusel oleks see täiesti reaalne. “Oleme püüdnud seda hoonet mitme erineva tegevuse jaoks hoida, ruumid poepidamiseks on täitsa olemas ja neid on ka selle mõttega vaatamas käidud,” rääkis Petrov.

Talvel sai maja kohta paberile 30 ideed, aga enamik neist ei tasu end ära. “Sauna eesruumis oleks võimalik näiteks juuksuriteenust pakkuda, aga nüüd käib mööda Saaremaad ringi rändjuuksur ja meil pole selleks enam vajadust,” ütles erinevaid ideid kaalunud Torgu kogukonna eestvedaja.

Epp Petrov tõdes , et torgulastele kodulähedasem pood ja odavamad hinnad tingiksid kindlasti selle, et naaberpoel Laadlas läheks raskeks. “Siiski peab sellel ettevõtjal olema materiaalne alus ja vabatahtlikku indu seda asja käima lükata,” tõdes Petrov.

Kristi Luha

Print Friendly, PDF & Email