Ott Tänak: loodan Soome rallilt lahedat võidusõitu

Homme stardib Soomes maailma rallikarusselli üks oodatumaid rallisid – Soome MM-ralli. Ott Tänak ja Raido Mõlder on põhjanaabrite juures stardis Drive DMACK Rally Team Ford Fiesta R5 autoga. Saarlastel on Soome rallile eelnenud üsna meeldiv periood. Sama autoga on saadud Poola MM-ralli WRC 2-klassi ja auto24 Rally Estonia FIA ERC-sarja etapivõidud.

“Soome ralli on võrreldes auto24 Rally Estoniaga üsna erinev ralli, seda saab öelda juba pärast eilset testi. Pool aega veedad siin õhus ja kogu aeg toimub midagi. Sarnane joon Eestiga on kiirus. Test oli meil väga töine ja vaatamata tehnilistele probleemidele, saime auto oma hinnangul selliseks nagu vaja ja saame rallile kindlalt vastu minna,” rääkis Tänak pärast testi.

Tänaku eelmine start Soome MM-rallil oli 2012. aastal, kui ta tuli koos Kuldar Sikuga Ford Fiesta RS WRC-autol üldarvestuses kuuendaks.

“Palju on uusi katseid ja pärast esimest rajaga tutvumise päeva võin öelda, et need uued katsed on väga laheda iseloomuga. Usun, et kui saame kõik klappima, võib siit tulla päris lahe võidusõit,” ütles Tänak.

Print Friendly, PDF & Email