Jahimeeste iga-aastase mõõduvõtmise võitsid Orissaare jahimehed (1)

Nädalavahetusel Valjala vallas peetud Saarte jahimeeste iga-aastase kokkutuleku võitis tänavu Orissaare jahiselts, kes oli parim ka kaks aastat tagasi.

16 jahiseltsi hulgas 13 võistlusala kokkuvõttes esimeseks tulnud Orissaare jahiselts kogus 202 punkti ja sai peaauhinnaks professionaalse gaasigrilli. Teise ja kolmanda koha hõivasid vastavalt Laugi jahiselts 164 punktiga ja Kaali jahiselts 159 punktiga. Mullune võitja Laimjala jahiselts oli tänavu koos Valjala jahimeeste seltsiga ürituse korraldaja ning võistlustest osa ei võtnud.

Orissaare jahimeeste seltsi juht Hinnar Kuuder ütles, et võit ei olnud neile üllatus, sest esikoht toodi Orissaarde ka üle-eelmisel aastal. Orissaare jahimeestele tõi võidu märkimisväärne stabiilsus. Tervenisti 11 alal nopiti kohad esimese nelja hulgas, saadi ka kaks alavõitu. Kõige kehvemini läks Orissaare meestel lauluvõistlusel, kus jäädi kaheksandaks.

Ka Saarte jahimeeste seltsi tegevjuht Ilmo Torn kiitis Kungla sadama lähistel korraldatud kokkutuleku igati kordaläinuks. “Korraldus oli viimase peal, viperusi polnud ja mul kui seltsi tegevjuhil oli väga vähe rabelemist,” märkis Torn, kelle sõnul õnnestus korraldajatel oma kogemused maksma panna ja kitsaskohti vältida.

Kokkutulekust osavõtjate arv oli Torni sõnul tavapärane, küündides tipphetkel umbes poole tuhande inimeseni, mis arvestades väljas valitsevat kurnavat kuumust oli päris hea tulemus.

Ilmo Torn rääkis, et kokkutulekul hakkas silma põlvkondade vahetus jahinduses. “Ise olin ma ka kunagi pidevalt köie otsas, aga nüüd on seal juba minuvanuste meeste pojad,” osutas Torn põlvkondade vahetusele köieveovõistlusest osavõtnute näitel. Torn lisas, et Saaremaa jahimeeste juubelihõngulise kokkutuleku toimumispaik järgmisel suvel pole veel kinnitatud, kuid korraldaja võib olla Kärla, Orissaare või Laugi jahiselts.

25.–27. juulini Kunglas peetud Saarte jahimeeste XXIV kokkutuleku kavas olid mitmesugused võistlused, lastele oli mänguväljak ja näomaalingud, jahiulukeid tutvustas väljapanek “Märka ulukit”, reede õhtul toimus disko ja laupäeval mängis tantsuks ansambel Jäävaba.

Print Friendly, PDF & Email