Saaremaal tuvastati 24 registreerimata töötajat (1)

Maksu- ja tolliameti teatel on alates 10. juulist kontrollitud töötajate registreerimist 40 erinevas kohas üle Saaremaa. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Uku Tampere sõnul puudub praegu statistika, kui palju töötajaid täpselt kontrolliti, kuid kontrollperioodi käigus tuvastati 24 registreerimata töötajat.

Viidates eelmisel nädalal maksu- ja tolliameti poolt Võrus ühel ehitusobjektil läbi viidud kontrollile, kus selgus, et mitu ehitajat töötab objektil “vabatahtlikuks” registreerituna, rõhutas Tampere, et Saaremaa ei ole töötajaid registreerides mitte millegi halvaga silma jäänud ning tänaseks päevaks on kõik vaatluse käigus tuvastatud registreerimata töötajad ilusti registrisse kantud.

Saaremaa maksu- ja tollibüroo juht Olev Martinson ütles Saarte Häälele, et töötajate rohke vabatahtlikuks registreerimine seab ettevõtte pikemas perspektiivis maksuameti kõrgendatud tähelepanu alla, seda eriti ehitus- ja teenindussektoris.

Martinson möönis, et 1. juulist kehtima hakanud töötajate registreerimise nõue sellise võimaluse küll annab, aga soovitas töövõtjatel siiski enne „vabatahtlikuks töötajaks“ registreerimisega nõustumist mõelda sellele, et vabatahtlikul töötajal puuduvad sellised sotsiaalsed garantiid, nagu haigekassa kindlustus.

Piia Tamsalu

Print Friendly, PDF & Email