Jahindusnõukogu vähendas metssigade küttimiskohustust (5)

Algava jahihooaja küttimismahud paika pannud Saaremaa jahindusnõukogu jättis põdra ja punahirve küttimismahu eelmise aasta tasemele, kuid vähendas metssigade küttimismahtu.

Kui möödunud jahihooajal pidid jahimehed Saaremaal küttima vähemalt 1748 metssiga, siis algaval jahihooajal tuleb maha võtta 1495 metsanotsut.

Jahindusnõukogu liige, Saarte jahimeeste seltsi juhatuse esimees Mati Tang ütles, et sigade küttimismiinimumi vähendamine tugineb jahimeeste ettepanekule.

“See number ei ole tekkinud võrdluses möödunud aastaga, vaid iga jahiselts arvestab, palju tal loomi võiks olla ja märgib ära oma küttimissoovi,” sõnas Tang.

Tema sõnul näitab kogemus, et sigu lastakse etteantud numbritest tavaliselt rohkem ja igal juhul hoitakse sigade arvukust kontrolli all.

Põtrade ja punahirve küttimismaht jääb eelmise aasta tasemele.

Mulluse 346 põdra asemel peavad jahimehed sel aastal laskma vähemalt 343 põtra ja mulluse 550 punahirve asemel tuleb algaval hooajal küttida vähemalt 564 punahirve.

Juba maikuus oli jahindusnõukogu pannud paika metskitse minimaalse küttimismahu järgmisel jahihooajal – 590 kitse mulluse 562 asemel.

Möödunud jahihooajal küttisid Saare maakonna jahimehed 4155 suurulukit, mida on peaaegu kolmandiku võrra rohkem, kui jahindusnõukogu poolt ülesandeks seatud 3206 looma. Püssitoru ette jäi 2574 metssiga, 690 punahirve, 358 põtra ja 533 metskitse. Metskits oli ainuke suuruluk, keda kütiti jahindusnõukogu seatud miinimumist vähem.

Print Friendly, PDF & Email