Kuressaare kesklinnast leiti põlenud kass (7)

Saarte Hääle poole pöördusid tütarlapsed, kaasas fotod Kuressaare kesklinnast leitud põlenud kassist. See on kahe päeva jooksul juba teine kord, kui lehte tuleb infot loomade väärkohtlemisest. Saarte Hääl edastas fotod politseile. Leheveergudel ohvrist pilte seekord ei avalda.

Politsei pressiesindaja Heiko Leesment ütles, et selle aasta 1. jaanuarist – 18.juulini on politsei Saare maakonnas sel aastal algatanud neli menetlust loomadega seotud juhtumites.

Leesment tõi näiteks, et 2011. aastal oli politseis registreeritud taolisi juhtumeid 4, 2012. aastal 5 ja 2013. aastal 3.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnapolitseid juhtiva Meelis Juhandi sõnul on loomadega seotud juhtumid alati suurema tähelepanu all ja sellised teemad väga tundlikud. See on Juhandi sõnul kindlasti ka üheks põhjuseks miks inimestele tundub nagu neid juhtumeid oleks palju.

Leesment ütles, et ei saa kindlasti väita, et loomade väärkohtlemine oleks suurenenud või vähenenud. Seda, palju politseile teada andmata jäetakse, ei tea keegi.

”Me võime samas järeldada, et sellel aastal on antud politseile neist sündmustest lihtsalt rohkem teada,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email