Haiged tõprad! (8)

Ei, see pole sugugi öeldud neljajalgsete kohta. Ikka kahejalgsete aadressil, keda inimeseks nimetada tundub üsna kohatu. Sest öelge, missugune inimene lööb koerale kirvega pähe? Sellisest juhtumist kirjutasime eilse lehe uudistes. Öelge, missugune inimene paneb põlema kassi?

Küll lastakse kassidele-koertele püssikuule ja haavleid kerre, küll pekstakse loomi vigaseks või surnuks, küll viiakse kutsikaid ja kassipoegi “merekooli”.

Seda, et loomade julm kohtlemine pole Saaremaal midagi ennenägematut, kinnitavad nii loomade turvakodu vabatahtlikud, siinsed veterinaarid kui ka politsei. Leheveergudelt võib selleteemalisi kirjutisi lugeda mitu korda aastas.

Tundub, et loomadevastane vägivald on sagenenud. Kui politseile teada olevaid juhtumeid oli tunamullu kokku viis ja mullu kolm, siis paistab, et käesoleva aasta lõpuks nende üles lugemiseks ühe käe sõrmedest ei piisa. Juba poole aastaga on kirjas neli julmurite tegu.

Kas on tõpraid rohkem, on nad aktiivsemaks muutunud või tuleb nende “saavutusi” tänu häiret andvatele kodanikele senisest enam päevavalgele? Tahaks loota seda viimast.

Print Friendly, PDF & Email